Vrazil do značky a auto prevrátil na strechu. Nehodu na Kysuciach objasnila dychová skúška


Foto: Vrazil do značky a auto prevrátil na strechu. Nehodu na Kysuciach objasnila dychová skúška Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline

Mladému vodičovi Škody Octavie prekazila prejazd cestou druhej triedy č. 487 dopravná značka. Do tej narazil vo Vysokej nad Kysucou v utorok 3. októbra 2023, pričom po kolízii sa s autom prevrátil na strechu. Vozidlo tak napokon zostalo ležať v tráve medzi vozovkou a železničnými koľajami.

„Po dopravnej nehode sa 23-ročný vodič podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 2,42 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Vodič ako aj spolujazdec pri nehode utrpeli zranenia, ktoré si vyžiadali ošetrenie v nemocnici,“ spresňuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana Šefčíková.

Ako ďalej uviedla, presné príčiny dopravnej nehody polícia ešte vyšetruje. Medzitým však opätovne apeluje na vodičov, aby si za volant nesadali po požití alkoholu. V stave opitosti totiž ohrozujú nielen svoj život, ale aj životy druhých.

„Následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie,“ dodala na záver Šefčíková.

Prečítajte si viac: