Kia Slovakia darovala roboty z karosární trom univerzitám. Jeden pomôže študentom v Žiline


Foto: Kia Slovakia darovala roboty z karosární trom univerzitám. Jeden pomôže študentom v Žiline Foto: Kia Slovakia

Automobilový závod Kia v Tepličke nad Váhom prednedávnom vymieňal desiatky robotov z karosárne za nové. Tie staré sú však stále plne funkčné a pravidelne udržiavané, vedenie automobilky sa ich preto rozhodlo darovať trom slovenským univerzitám, kde pomôžu študentom pri výučbe.

Päť robotov poputuje do Bratislavy a Košíc, jeden však zostane v Žiline. Svoje nové uplatnenie nájde na strojníckej fakulte žilinskej univerzity. Spolu so zariadeniami do univerzít zavítajú aj programátori, ktorí pomôžu roboty spustiť. Kia taktiež zabezpečí technickú a materiálnu podporu pri ich prvotnom štarte a programovaní.

„Sme radi, že plne funkčné roboty nájdu aj naďalej svoje uplatnenie a môžeme takýmto spôsobom pomôcť univerzitám v ich vzdelávacej a odbornej činnosti. Študentom budú slúžiť najmä na výučbu ich ovládania a programovania. Tieto procesy sú pri priemyselných robotoch viac komplexnejšie ako pri edukatívnych robotoch. Príprava študentov pre prácu v priemysle a logistike sa tak skvalitní,“ uviedol Tomáš Potoček, hovorca Kia Slovakia.Prečítajte si viac: