V Žiline sa pripravuje festival Medzi nami inšpirovaný legendárnou Jašidielňou


Foto: V Žiline sa pripravuje festival Medzi nami inšpirovaný legendárnou Jašidielňou Foto: Facebook/ Nadácia Krajina harmónie

Sekcia pre mládež Žilinského kraja pripravuje v spolupráci s Nadáciou Krajina harmónie festival plný zábavy, tanca, hudby a jedinečnosti zameraný na inklúziu zdravotne a sociálne znevýhodnených ľudí s názvom Medzi nami. Konať sa bude v utorok 10. októbra 2023 na Mariánskom námestí v Žiline. 

Mládežnícke organizácie pripravili na tento deň zaujímavý program, ktorý bude prebiehať od 9:00 hod. do 16:00 hod. Návštevníkov čakajú mnohé hudobné, tanečné či umelecké vystúpenia. Vstup na akciu je bezplatný. Všetky bližšie informácie a časový harmonogram budú postupne zverejnené na oficiálnej stránke podujatia. 

Nadácia Krajina harmónie sa dlhodobo venuje pomoci mentálne, zmyslovo, citovo a telesne postihnutým ľuďom. Organizuje projekty, ktoré im pomáhajú získať samostatnosť a dôstojnosť, a zameriava sa aj na osvetu vo väčšinovej spoločnosti. Jej zakladateľka Soňa Holúbková získala v minulosti za zásluhy v tejto oblasti významné ocenenie Biela vrana.

Žilinčania sa s aktivitami tejto nadácie mohli stretnúť najmä v rámci medzinárodného festivalu Jašidielňa, ktorým je inšpirovaný aj aktuálny projekt. Ten bol po desaťročia stálicou a pravidelne na niekoľko dní zaplnil ulice mesta. Pripravované podujatie možno predstavuje nádej na jeho návrat. 

Miesto: Mariánske námestie
Dátum: 10.10.2023 - 09:00    16:00


Prečítajte si viac: