Na jarmoku v Dolnom Kubíne sa objavilo viacero mladistvých pod vplyvom alkoholu


Foto: Na jarmoku v Dolnom Kubíne sa objavilo viacero mladistvých pod vplyvom alkoholu Foto: Facebook/Polícia SR – Žilinský kraj

Policajti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Dolnom Kubíne vykonali v uplynulých dňoch  kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholických nápojov osobami mladšími ako 18 rokov. Spolupracovali pri tom s mestskými policajtmi aj pracovníkmi sociálnej kurately. 

Akcia na dolnokubínskom jarmoku bola zameraná predovšetkým na prevenciu alkoholizmu mládeže, kontrolu dodržiavania verejného poriadku, pátranie po omamných a psychotropných látkach, pátranie po hľadaných a nezvestných osobách a veciach pochádzajúcich z trestnej činnosti.

Príslušníci polície skontrolovali dohromady 23 mladistvých osôb. U piatich z nich zaznamenali požitie alkoholických nápojov. Všetci z nich nafúkali pod jedno promile. „Tieto prípady budú oznámené na príslušné obecné úrady a na Úrad práce sociálnych vecí a rodiny,“ ozrejmili žilinskí krajskí policajti v príspevku na sociálnej sieti. Príslušníci Policajného zboru plánujú vykonávať akcie tohto druhu v nepravidelných intervaloch aj naďalej.  


Prečítajte si viac: