Neznáma osoba vyvŕtala zámok auta zaparkovaného pri turistickej atrakcii v Terchovej


Foto: Neznáma osoba vyvŕtala zámok auta zaparkovaného pri turistickej atrakcii v Terchovej

Jánošíkove diery sú jednou z najnavštevovanejších turistických oblastí v Žilinskom kraji. Úžiny a tiesňavy, cez ktoré preteká studený horský potok a miestami vytvára čarovné vodopády, do Terchovej lákajú denne stovky turistov.

Tí, ktorí prídu autom, zvyknú parkovať na vyhradených miestach pri ceste či pred miestnymi prevádzkami. Na jedno zo stojacich vozidiel sa tento týždeň zameral neznámy zlodej alebo vandal, ktorý mal vyvŕtať zámok na dverách a preniknúť do auta.

„Chceli mi vykradnúť auto. Rádio vypáčené, ale žiaľ tú danú osobu asi niekto vyrušil, čiže ostala len škoda, nič odcudzené. Mňa mrzí aj to, že ten dotyčný, na ktorého nemám pekné slovo, sa ulakomil na 21-ročné auto a rádio za pár eur,“ napísal majiteľ poškodeného auta v skupine HAKA.


V Terchovej došlo počas uplynulých rokov k viacerým krádežiam. Cieľom zlodejov boli väčšinou predmety ponechané v autách a karavanoch, prípadne bicykle. Do obce ich s najvyššou pravdepodobnosťou láka veľké množstvo turistov.

V diskusii pod príspevkom majiteľa naposledy poškodeného auta sa vyjadril aj muž s podobným zážitkom, ktorý mal však menej kriminálne vyústenie. „Aj mne sa to stalo. Ráno po svadbe som mal zničený zámok na aute. Ešte, že tam bola kamera, vysvitlo, že som to bol ja v noci v dobrej nálade a chcel som otvoriť auto kľúčom od traktora. Toš aj som rozmýšľal, či podám na seba trestné oznámenie,“ opísal situáciu s humorom pán Ladislav.


Prečítajte si viac: