V Žiline sú zapchaté hlavné ťahy, cestujúci vystupujú z autobusov uprostred cesty


Foto: V Žiline sú zapchaté hlavné ťahy, cestujúci vystupujú z autobusov uprostred cesty Foto: FB: Vľavo - Ivana Jendrišáková

Ranný kolaps dopravy sa v Žiline postupne stáva pravidlom. Dnes je však situácia na cestách ešte horšia, než počas uplynulých dní v tomto čase.

Rozčarovaní vodiči vo štvrtok 28. septembra krátko po 10:00 hod. ráno stoja v kolónach na väčšine hlavných ťahov, ako aj na niektorých miestnych komunikáciách. Zapchaté sú ulice Nemocničná, Košická, Ľavobrežná, Veľká Okružná, Na Veľký Diel či Pod Hájom.

Okrem osobných vozidiel a nákladnej prepravy nepriaznivá dopravná situácia ovplyvňuje aj spoje mestskej hromadnej a medzimestskej dopravy. Fotografie od Žilinčanov zachytávajú aj autobusy, z ktorých cestujúci vystupujú uprostred vozovky.

Motoristom preto odporúčame, aby sa, pokiaľ je to možné, aktuálne vyhli všetkým hlavným ťahom v Žiline, prípadne vôbec nevyrážali na cesty.

Aktualizácia 14:00 hod.

Dopravná situácia sa ani po štyroch hodinách nezlepšila. Aktuálne sa v Žiline stojí na väčšine komunikácií v centre, ako aj na niektorých cestách cez sídliská. Problém je aj s parkovaním. Smer na Kysuce, Rajec a Martin je taktiež zapchatý.


Prečítajte si viac: