Zdemolované zastávky na Rajeckej ceste dostali nový vzhľad. Opravila ich žilinská samospráva


Foto: Zdemolované zastávky na Rajeckej ceste dostali nový vzhľad. Opravila ich žilinská samospráva

Na Rajeckej ceste v Žiline sa dlhodobo nachádzalI zanedbané zastávkové prístrešky. Ich dezolátny stav si vyžadoval opravy, problémom však bolo, že sa k nim vlastník nehlásil. Situáciu sa preto rozhodla vyriešiť žilinská samospráva. Tej sa podarilo získať prístrešky do vlastníctva a pustiť sa do ich obnovy.  

Konkrétne išlo o päť prístreškov, a to Rajecká ELV v smere na Bytčicu i do centra, Rajecká Stavomontáže v smere na Bytčicu a Rajecká mliekarne takisto v oboch smeroch. „Svojím vzhľadom nespĺňali požiadavky na bezpečnosť a komfort cestujúcich, ktorí čakajú na spoje mestskej hromadnej dopravy,“ uviedla hovorkyňa mesta Zuzana Fialová. 

Podľa jej slov tam chýbalo opláštenie prístreškov, odlomené boli i časti dutinkového polykarbonátu a hrozilo poranenie. Technické služby mesta Žilina zrealizovali nové nátery konštrukcie prístreškov a nové opláštenie dutinkovým polykarbonátom. Oprava zastávok bola financovaná z rozpočtu mesta a vyčíslená bola na 3 720 eur. 

Ďalšie obnovené zastávky

Mesto aktuálne dokončuje aj tretiu etapu modernizácie zastávok MHD, ktorú by malo ukončiť na prelome októbra a novembra. Celkovo bude obnovených 13 zastávok.

Kompletne sa vymení podložie zastávkového zálivu a jeho výška sa prispôsobí tak, aby bola bezbariérová. Zvýši sa kapacita a priepustnosť zálivov, čím sa skvalitní aj plynulosť cestnej premávky počas dopravných špičiek. Súčasťou zastávok bude automat na cestovné lístky, prístrešok, lavička a odpadkový kôš.

Na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tiež pribudli nové elektronické informačné panely, ktoré cestujúcich informujú o čísle a smere linky či o príchode jednotlivých spojov. Dopravný podnik mesta Žiliny nainštaloval spolu 50 kusov panelov.


Prečítajte si viac: