Spoznajte benefity práce v ZSSK na Profesia days v Žiline. Vlakom sa tam odveziete o polovicu lacnejšie


Foto: Spoznajte benefity práce v ZSSK na Profesia days v Žiline. Vlakom sa tam odveziete o polovicu lacnejšie Foto: ZSSK

Do Žiliny sa po tretíkrát vracia najväčší festival pracovných príležitostí na Slovensku. Profesia days sa konajú od pondelka 18. septembra do 19. septembra 2023 v Dome odborov. Spomedzi 70 vystavovateľov odprezentuje svoje profesijné benefity aj Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Vďaka ZSSK môžete pri ceste na veľtrh získať späť 50 percent z cestovného. Ako na to? Stačí sa preukázať zakúpeným jednosmerným alebo spiatočným cestovným listom v stánku ZSSK priamo na Profesia days.

Tam vás zaregistrujú prostredníctvom formulára, na základe ktorého vám preplatia časť výdavkov na cestovný lístok vo forme extra bonusového kreditu do zákazníckeho konta ZSSK ID. Ak svoje konto ešte nemáte, zamestnanci ZSSK vám s tým radi pomôžu. 

Stánok železničného dopravcu sa bude nachádzať na druhom poschodí v charakteristickom izometrickom dizajne. Zamestnanci spoločnosti poskytnú záujemcom všetky potrebné informácie o benefitoch, ktoré ZSSK ponúka, aj o aktuálne voľných pracovných miestach.

„Prostredníctvom veľtrhu odprezentujú rôzne pracovné príležitosti najmä pre záujemcov o kľúčové pracovné profesie v oblasti prevádzky a opráv ako je rušňovodič, údržbár či elektromechanik,“ spresňuje hovorca spoločnosti Tomáš Kováč. 

Príďte sa inšpirovať a nájsť toho správneho zamestnávateľa na miesto plné možností, kde okrem iného môžete aj objaviť svoje doposiaľ nepoznané zručnosti.


Aké benefity ponúka ZSSK ako národný dopravca?

ZSSK svojim zamestnancom a ich rodinným príslušníkom ponúka cestovné výhody po Slovensku či v zahraničí. Za symbolický ročný poplatok môžu neobmedzene cestovať vlakmi ZSSK a partnerského dopravccu České dráhy.

Zároveň za oveľa nižšie sumy majú po roku pracovného pomeru nárok aj na určitý počet ciest vlakom v zahraničí. Nových uchádzačov môže zaujať aj skrátená pracovná doba, Multisport karta či príspevok zamestnávateľa do 3. dôchodkového piliera. 

Na podporu náboru spoločnosť zaviedla náborový príspevok až vo výške 3 000 eur, ktorý je určený pre rušňovodičov s praxou na celom Slovensku alebo 1 200 eur pre údržbárske a prevádzkové profesie prioritne na západnom Slovensku.

Okrem náborového príspevku majú zamestnanci nárok na tzv. podporu mobility v podobe príspevku na ubytovanie do 400 eur mesačne pre tých, ktorí dochádzajú z iných regiónov. Takisto odmeňujeme kolegov, ak nám odporučia nováčika, ktorého zamestnáme, 500 eurami.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu