K sieti špičkových biznis expertov z Česka sa pripojilo prvé slovenské centrum. Sídlo má v Žiline


Foto: K sieti špičkových biznis expertov z Česka sa pripojilo prvé slovenské centrum. Sídlo má v Žiline Foto: Žilinský samosprávny kraj

Startupom a malým a stredným firmám zo Žilinského kraja sa otvorili dvere k novým možnostiam. Žilinské Inovačné centrum INOVIA sa totiž ako prvé na Slovensku pripojilo k osvedčenej sieti Ynovate, ktorá združuje špičkových biznis expertov z Česka. O novej spolupráci informuje Žilinský samosprávny kraj, ktorý je spolu so Žilinskou univerzitou v Žiline a mestom Žilina jedným zo zakladateľov Inovie. 

„Prepojenie českého a slovenského startupového prostredia je prirodzené. Vstup Inovie je logickým krokom, ktorým pokračuje existujúca spolupráca medzi Moravskosliezskym inovačným centrom a žilinskou inovačnou agentúrou,“ uviedol koordinátor siete Ynovate Jindřich Weiss.

Potenciál Žilinského kraja v oblasti inovácií a odvážnych projektov vyzdvihuje aj jeho samotná predsedníčka Erika Jurinová. Tá pripomína, že na severe Slovenska majú svoje korene aj spoločnosti ako Robotec, Kinekus, Martinus, Ipesoft či MTS. To, že teraz môže Inovia čerpať zo skúseností odborníkov aj mimo Slovenska, považuje za skvelý bonus. 

„Stať sa oficiálnym členom otvára dvere k širokej sieti špičkových odborníkov, know-how a overených metodík. Inovačné centrum tak bude môcť efektívnejšie podporovať firmy zo Žilinského kraja v ich raste a internacionalizácii a zvýši kvalitu svojich poradenských služieb,“ spresnil CEO Inovia Vlastimil Kocián.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu