ZOZNAM: O post poslanca Národnej rady SR sa uchádza 281 kandidátov zo Žilinského kraja


Foto: ZOZNAM: O post poslanca Národnej rady SR sa uchádza 281 kandidátov zo Žilinského kraja Foto: Ilustračné

30. septembra čakajú Slovákov voľby, v ktorých si zvolia svojich zástupcov do Národnej rady SR. Celkovo sa chce do parlamentu prekrúžkovať 2 728 našich spoluobčanov, mandát však získa „len“ 150 z nich.

Práve oni budú prijímať zákony a rozhodnutia, preto je dôležité, aby boli medzi zvolenými poslancami aj zástupcovia z rôznych regiónov. V tomto článku vám prinášame zoznam kandidátov, ktorí pochádzajú zo Žilinského kraja. 

Pirátska strana

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObecOkres
21.Sandra MorgošováBc.26študentkaTuranyMartin
28.Filip KulichIng., DiS31konštruktérŠvošovRužomberok
29.Beáta DrdákováMUDr.39oftalmologičkaŠvošovRužomberok
40.Pavol Drdák
39stolárŠvošov Ružomberok
43.Jarmila Miškusová
55podnikateľkaPríbovceMartin

Progresívne Slovensko

Číslo na kandidátke Meno a priezviskoTitulVekPovolanieObecOkres
20.Zuzana ŠtevulováJUDr.40právničkaBystričkaMartin
25.Tomáš HellebrandtMSc.41ekonómŽilinaŽilina
32.Veronika ŠrobováIng.34obchodná manažérkaZuberecTvrdošín
46.Dana CervanováMgr.57profesionálny náhradný rodičSučanyMartin
56.Renata Igľárová
52finančná maklérkaLiptovský MikulášLiptovský Mikuláš
89.Michal Švajda
38manažér nákupuŽilinaŽilina
97.Lukáš Šauša
34IT analytikMartinMartin
124.Oľga KrištofíkováMgr.53stredoškolská učiteľkaTuranyMartin
129.Samuel PekárBc.25.komunitný koordinátorŽilinaŽilina

Spoločne občania Slovenska

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanie ObecOkres
3.Katarína Kralčáková
28administratívna pracovníčkaKomjatnáRužomberok
6. Róbert Winkler
45vedúci dopravyŽilinaŽilina
8. Vladimír Čonka
58sociálny pracovníkLiptovský MikulášLiptovský Mikuláš

9. 
Peter Smolka
58podnikateľTeplička nad VáhomŽilina

10.
Vladislav Loderer
59starosta obceNezbudská LúčkaŽilina
11. Daniel Húšťa
50podnikateľŠtiavničkaRužomberok
13.Ľubomír Klačko
44konateľRužomberokRužomberok
14. Andrej Krajiček
41podnikateľŽilinaŽilina
15. Štefan Puška
40podnikateľRužomberokRužomberok
18. Miroslav Kudela
45starosta obceKuneradŽilina

24. 
Veronika Hanuljaková
33učiteľkaŽilinaŽilina
26. Vladimír Krška
37podnikateľVeličnáDolný Kubín

29. 
Ľubica Kramarová
36operátorka výrobyŽilinaŽilina
30.Natalia Krajičková
26podnikateľkaŽilinaŽilina
33. Terézia TomaničkováMgr.59vychovávateľkaŽilinaŽilina
34.Miroslava BednárováIng.28asistentka riaditeľaBytčaBytča
35. Nina Matejčeková, Mgr.31asistentkaMartinMartin
36. Ján Haluška
38podnikateľŽilinaŽilina
37. Bohuš Šottník
51 podnikateľRosinaŽilina
40.Janka Húšťová
47živnostníčkaRužomberokRužomberok
41. Mário Winkler
47teamleaderŽilinaŽilina
43.Roman Melicher
46živnostníkŽilinaŽilina

46. 
Dagmar Winklerová
70dôchodkyňaŽilinaŽilina
47. Viliam Groszman
31podnikateľŽilinaŽilina
48. Vladimír Valášek
37zváračŽilinaŽilina
49. Rastislav Tatarka
53živnostníkPodhorieŽilina
50. Štefan TruchlíkBc.39laborantRajecké TepliceŽilina
53. Adrián Barnošák
43vodič kamiónuŽilinaŽilina
56. Viliam Vrba
33podnikateľNeslušaKysucké Nové Mesto
57. Benjamín Kučera
21živnostníkŽilina Žilina
59. Juraj Majerík
66dôchodcaŽilinaŽilina
60.Radoslav Kramara
47automechanikŽilinaŽilina
64. Marek Rončák
21študentLokcaNámestovo 
65. Anna Huláková
60opatrovateľkaBytčaBytča
66. Peter Hudec
51podnikateľLietavská Svinná – BabkovŽilina

67. 
Nikola Ilavská
27sociálna pracovníčkaLiptovský HrádokLiptovský Mikuláš
68. Michal Jánošík
44developerŽilinaŽilina

69. 
Ľubomír Čonka
59podnikateľVažecLiptovský Mikuláš
70. Miroslav Škatuliak
45živnostníkRajecké TepliceŽilina

71. 
Anton Kubas
41podnikateľOravský PodzámokDolný Kubín
73. Matúš Lepiš
25dôchodcaŠtiavnikBytča
74. Jakub Bednár
22stavebný technikBytčaBytča
76. Róbert Santus
49živnostníkŽilinaŽilina
77. Matúš Erhardt
25telekomunikačný špecialistaLiptovský MikulášLiptovský Mikuláš
78.Viliam Groszman
57dôchodcaŽilinaŽilina
79. Peter VnukMgr.46podnikateľŽilinaŽilina

80. 
Peter Horvath
46podnikateľLiptovská OsadaRužomberok
81. Andrej Blahovec
43podnikateľBzinyDolný Kubín
83. Michal Paričák
42podnikateľRužomberokRužomberok
84.Leonard IvanecIng.27podnikateľRužomberokRužomberok
86.Dana Ivancová
46podnikateľkaRužomberokRužomberok
87. Jozef Ivanec
49podnikateľRužomberokRužomberok

89. 
Michal Durda
47podnikateľRužomberokRužomberok
90. Nikolas Čonka
24nezamestnanýLiptovský Mikuláš Liptovský Mikuláš
91. Patrik Čonka
34podnikateľLiptovský HrádokLiptovský Mikuláš
100.Ľubica Jančiová
66dôchodkyňaRužomberokRužomberok
101.Zuzana Firicová
47živnostníčkaBeňadiková Liptovský Mikuláš
102.Stanislav Baniak
27podnikateľBukovinaLiptovský Mikuláš
103.Miroslava Novacká
38podnikateľkaRužomberokRužomberok
104.Beáta Čičmancová
46 podnikateľkaSnežnicaKysucké Nové Mesto
105.Marek Kucko
49živnostníkLiskováRužomberok
106.Jaroslav Adamčiak
39stavebný robotníkLiptovský MikulášLiptovský Mikuláš
107.Miloš Fillo
45živnostníkRužomberokRužomberok
108.Peter Janči
43živnostníkRužomberokRužomberok
109.Ľubomír Broz
44živnostníkRužomberokRužomberok
110.Michaela Javorková
44kuchárkaRužomberokRužomberok
111.Petra Liptaiová
36podnikateľkaRužomberokRužomberok
112.Tadeáš Klačko
66dôchodcaRužomberokRužomberok
113.Mária Klačková
61dôchodkyňaRužomberokRužomberok
114.Monika Klačková
34nezamestnanáRužomberokRužomberok
115.Erika Olejníková
36servírkaRužomberokRužomberok
116.Jakub Puska
33podnikateľLiptovský MikulášLiptovský Mikuláš
117.Jaroslav Veselovský
37podnikateľLiptovský MikulášLiptovský Mikuláš
118.Vladimír Zubaj
64podnikateľVýchodná Liptovský Mikuláš

OĽANO a priatelia

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObecOkres
1.Erika JurinováIng.52predsedníčka samosprávneho krajaNižnáTvrdošín
2.Július JakabIng.34krízový manažérŽilinaŽilina
7.Ján MagušinJUDr.35právnikLiptovská OsadaRužomberok
8.Lenka Dunajová DružkovskáMgr.38námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosťKolároviceBytča
13.Richard VašečkaMgr.49poslanec parlamentuSvederníkŽilina
26.Ľubomír ŠteinigerMgr.58pracovník v energetikeKysucké Nové MestoKysucké Nové Mesto
27.Karina HolešováMgr.30starostkaHlboké nad VáhomBytča
29.Peter Vons
65poslanec parlamentuMartin Martin
33.Ján MaroszMgr.45projektový manažérPodhorieŽilina
36.Milan Kuriak
53poslanec parlamentuTvrdošínTvrdošín
37.Monika KaveckáMgr., MPH50diplomovaná sestra, poslankyňaKuneradŽilina
40.Peter DobešRNDr.66poslanecRajecké TepliceŽilina
41.Vladimír PolakovičMgr.56prednosta okresného úraduMartinMartin
78.Michal SygútJUDr.51štátny zamestnanecTurčianske TepliceTurčianske Teplice
82.Adam Šarišský
23koordinátor mládežeŽilinaŽilina
83.Viera OlbertováIng., Mgr.63technička v neurologickej ambulanciiKrásno nad KysucouKysucké Nové Mesto
90.Dušan Ondrík
54manažérVitanováTvrdošín
94.Jozef RepaskýIng.65prednosta okresného úraduLiptovský MikulášLiptovský Mikuláš
97.Pavol KupkaMgr.30učiteľ, lektor cudzích jazykovČadcaČadca
101.Martin Pavlík
53živnostníkMakovČadca
105.Michal KrenželMgr.40učiteľ, živnostníkČadca Čadca
107.Miroslav VlkBc, DiS 39zdravotníkBeláŽilina
115.Mário ZgútMgr.47skladníkDolný KubínDolný Kubín
122.Ján LodererJUDr.64konateľ spoločnostiStrečnoŽilina
127.Martin GočalaPhDr.47riaditeľ zariadenia sociálnych služiebVeličná Dolný Kubín
133.Pavol Mikluš
67živnostníkMartinMartin
140.Peter Marreta
52živnostníkVyšný KubínDolný Kubín

Komunistická strana Slovenska

Číslo na kandidátke Meno a priezviskoTitulVek PovolanieObecOkres
3.Milan PovaIng.62dôchodcaLiptovská OsadaRužomberok
11.Eugen KramárRNDr.69dôchodcaDubovéTurčianske Teplice
16.Kvetoslava Zelinová
57opatrovateľkaDolný KubínDolný Kubín
32.Jozef Kajánek
40železničiar, signalistaRakováČadca
41.František Štefánik
67dôchodcaLietavská Svinná - BabkovŽilina
47.Miroslav Herák
64dôchodcaMartinMartin
54.Emília DrastichováMgr.64dôchodkyňaČadcaČadca
58.Jarmila MišurováMgr.71dôchodkyňaLiptovský MikulášLiptovský Mikuláš
62.Ivan Čavajda
69dôchodcaČadcaČadca

Maďarské fórum

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObecOkres
17.Jaroslav Bytčanek
60konateľ a majiteľ spoločnostiČadcaČadca
37.Erika VárošováIng.50systémová inžinierkaDolný VadičovKysucké Nové Mesto
57.Janka FojtíkováIng.49systémová inžinierkaPovinaKysucké Nové Mesto
64.Dušan JaššoMgr.42učiteľSnežnicaKysucké Nové Mesto
74.Dušan KatuščákProf., Phdr., PhD.77univerzitný profesorJazernicaTurčianske Teplice

Vlastenecký blok

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVek  PovolanieObecOkres
4.Daniela ZemanováMgr.57učiteľkaŽilinaŽilina
9.Ľubomír Mores Mgr.51stredoškolský učiteľPodbielTvrdošín
10.Iveta Komzalová
44invalidná dôchodkyňaNeslušaKysucké Nové Mesto
12.Pavol Mindek
59dôchodcaŽilinaŽilina
20.Miroslav Uhlárik
50súkromný podnikateľŽilinaŽilina
24.Emília Mináriková
67opatrovateľka, spisovateľkaŽilinaŽilina
39.Emília ŽeňuchováBc.53záchranárka rýchlej zdravotnej službyPorúbkaŽilina

Modrí, Most-Híd

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanie ObecOkres
132.Zoltán LengyelIng., CSc.80dôchodcaMartinMartin

Slovenské hnutie obrody

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObecOkres
27.Jozef PištekIng., Ssc.66dôchodcaČadcaČadca
33.Martin HrobárikIng.29systémový inžinierKolároviceBytča
38.Martin Schulz
46samostatne zárobkovo činná osobaVrútkyMartin

Sloboda a solidarita

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObecOkres
28.Michal UherčíkIng.42konzultant v priemysleMartinMartin
36.Miroslav DrábMgr.44predseda mestského hokejového klubuDolný KubínDolný Kubín
37.Peter JurčoIng.49manažér spoločnostiLiptovský MikulášLiptovský Mikuláš
42.Ľudovít BeťkoIng.42projektantRužomberokRužomberok
52.Rudolf DrexlerIng.59IT konzultantKysucké Nové MestoKysucké Nové Mesto
93.Michal SklienkaIng.41IT konzultantVeličnáDolný Kubín
94.Tomáš MoravčíkMgr.38projektový manažérOravský PodzámokDolný Kubín
109.Patrícia DutkováMgr., et Mgr.,LL.M.31právnička v oblasti liekovej politikyDolný Kubín Dolný Kubín
137.Andrej RodákMgr.46manažér strojárskej spoločnostiMartinMartin
149.Jozef PajerJUDr.56advokátČadcaČadca

Sme rodina

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObecOkres
28.Anna PialováPhDr.38súkromná podnikateľkaRajecŽilina
43.Dalibor SteindlIng., MBA47riaditeľ pobočky sociálnej poisťovneMartinMartin
50.Ján PaškoMgr.38manažérVažecLiptovský Mikuláš
60.Ľuboš GottwaldMgr.38poslanec mestského zastupiteľstvaVrútkyMartin
73.Jarmila BirtusováIng.51riaditeľka úradu práce, sociálnych vecí a rodinyVyšný KubínDolný Kubín
83.Jana FontányováMgr.36materská dovolenkaSlovenské PravnoTurčianske Teplice
115.Ivona SmieškováPaedDr., PhD.43riaditeľkaMartinMartin
126.Daša JanotováMgr.29samostatná radkyňaDolný KubínDolný Kubín

My Slovensko

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObecOkres
10.Ján MlynárIng.57starostaKošťany nad TurcomMartin
27.Zuzana Krajči Chmeľová
46customer servise agentŽilinaŽilina
37.Lucia Cabuková
37opatrovateľkaKysucké Nové MestoKysucké Nové Mesto
46.Martin ČechMgr.32operátor výrobyŽilinaŽilina

Slovenská národná strana

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObecOkres
7.Milan Kováč
67krajský predsedaTvrdošínTvrdošín
22.Zdenko Kozák
58manažér pre stratégiuMartinMartin
23.Peter ŠaškoMUDr.49lekárTvrdošínTvrdošín
28.Jana Beňáková TulisovíIng., PhD.38pedagogičkaBytča Bytča
36.Marcela LiskováMgr.51odborná radkyňa - personalistkaKysucký LieskovecKysucké Nové Mesto
40.Zuzana BielenáMgr.55vedúca sestraRadoľaKysucké Nové Mesto
48.Ladislav ČullmanMDDr.41zubný lekárŽilinaŽilina
53.Karol Revaj
47starostaKlinNámestovo
71.Jozef Žabka
59starostaKotrčiná LúčkaNededza

Smer- Sociálna demokracia 

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObecOkres
2.Juraj BlanárIng.57poslanec národnej radyŽilinaŽilina
17.Ján Kvorka
68krajský predsedaBlatnicaMartin
22.Igor ChomaIng.59manažérŽilinaŽilina
23.Ján PodmanickýPhDr.,JUDr., PhD.46poslanec národnej rady, starostaStará BystricaČadca
56.Vladimír MacášekIng.65administratívny pracovníkKysucké Nové MestoKysucké Nové Mesto
61.Peter JurgaPhDr.40riaditeľ základnej školyČadca Čadca
67.Bibiana Pánisová
51farmaceutická laborantkaMartinMartin
73.Ľuboš RackoJUDr., PhD., LL.M68advokátLiptovský JánLiptovský Mikuláš
81.Ján KaderaIng.65primátorNámestovoNámestovo
87.Ján KrušpánIng.66lesníkTrstenáTvrdošín
96.Peter MozolíkPhDr., Mgr.58starosta obceKotešováBytča
103.Martina CamberováMgr.37právničkaRužomberokRužomberok
110.Miroslav KovalčíkIng.60manažér exteriérov a bytového fonduTurčianske TepliceTurčianske Teplice
127.Igor LiškaIng.42riaditeľ spoločnostiŽilinaŽilina
135.Eleonóra RudinskáPaedDr.60riaditeľka organizácieTurzovkaČadca
142.Lenka SlávikováMgr.40starostka obceTurčianske KľačanyMartin

Hlas - Sociálna demokracia

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObec Okres
15.Ján BlcháčIng. PhD.64poslanec parlamentuLiptovský MikulášLiptovský Mikuláš
29.Jozef CechPaedDr.41starostaSkalitéČadca
34.Peter Slyško
39manažérRajecké TepliceŽilina
44.Matej ŠimášekJUDr., PhDr., PhD.37primátorČadcaČadca
62.Tomáš ZanovitPaedDr.40pedagógMartinMartin
72.Alena DudekováPhDr., MBA38starostkaPovinaKysucké Nové Mesto
82.Jozef Urbanovič
63zástupca primátoraLiptovský MikulášLiptovský Mikuláš
93.Radoslav ZajacIng. MBA47starostaKlokočovČadca
103.Andrej StašiniakIng.44súkromný podnikateľNámestovoNámestovo
123.Silvia Koszorúová KučavíkováBc.46učiteľka v materskej škôlkeŠtiavnikBytča
142.Romana HubováMgr.40manažérkaOravská PorubaDolný Kubín
143.Peter Machunka
45živnostníkTvrdošínTvrdošín

SRDCE vlastenci a dôchodcovia – SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObec Okres
15.Jaroslav ŠidloMgr.74výsluhový dôchodcaMartinMartin
22.Zuzana FuríkováIng.57ekonómkaMartinMartin
49.Ján LuknišIng.67technikŠtiavnikBytča
77.Pavol Majko
62stolárTuranyMartin
89.Zuzana Mattová
55samostatne zárobkovo činná osobaSučanyMartin
91.Anna Ťupeková
65dôchodkyňaLiptovská OsadaRužomberok

SDKÚ - DS

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObecOkres
5.Elena PotfajováIng.35asistentka komunikácie a marketinguLiptovský MikulášLiptovský Mikuláš
6.Štefan MatúškaIng.62manažér-podnikateľDolný KubínDolný Kubín
10.Ján RybárikIng., RNDr., CSc.78dôchodcaLiptovský MikulášLiptovský Mikuláš

Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObecOkres
8.František Drozd
63samostatne zárobkovo činná osobaČadcaČadca
9.Katarína Boková
41referentkaTurčianske KľačanyTurčianske Teplice
18. Andrej Medvecký
35poslanec parlamentuTvrdošínTvrdošín
35.Peter Stejskal
45kontrolór trateTurčianske KľačanyTurčianske Teplice
50.Ján Jelínek
48samostatne zárobkovo činná osobaŽilinaŽilina
54.Pavol Lazar
43živnostník, kontrolór, predseda občianskeho združeniaŽilinaŽilina
59.Pavol Švaňa
59invalidný dôchodcaKysucké Nové MestoKysucké Nové Mesto
62.Martin FerančíkMgr.34asistent poslancaDolný KubínDolný Kubín
81.Stanislav Tvorík
48administratívny pracovník, referentStráňavyŽilina
89.Ivan Cupan
57pracovník čerpacej stanicePodhradieTurčianske Teplice
91.Anton Socha
52nezamestnanýLokcaNámestovo
95.Emília Frolová
68dôchodkyňaKysucký LieskovecKysucké Nové Mesto
100.Tomáš Rudinský
34konateľ spoločnostiKorňaČadca
101.Martin Stankovianksý

samostatne zárobkovo činná osobaVrútkyMartin
108.Katarína Kuzmová
44živnostníčkaVrútkyMartin
120.Rastislav Ilavský
51podnikateľVažecLiptovský Mikuláš
140.Edita Prachniarová
50protokolistkaČadcaČadca
141.Mariana Kubištová
55kuchárkaKysucké Nové MestoKysucké Nové Mesto
142.Milan Kováčik
44pracovník súkromnej bezpečnostnej službyTurčianske TepliceTurčianske Teplice

Demokrati

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObecOkres
29.Anton Piták
47IT manažérRabčaNámestovo
35.Jakub Kubík
30právnikŽilinaŽilina
36.Ján RaclavskáMgr.38vedúci oddeleniaDolný KubínDolný Kubín
49.Ján DrahošBc.25študentMartinMartin
62.Martina SedliakováMUDr.52lekárkaVyšný KubínDolný Kubín
75.Roman MóricMgr.29právnik, štátny radcaKysucké Nové MestoKysucké Nové Mesto
85.Zuzana ŠavrnochMgr.34recepčnáŠtiavničkaRužomberok
100.Peter ŠtepánekIng.47manažérBystričkaMartin
131.Ján Šadibol
66dôchodcaNová BystricaČadca

Kresťanskodemokratické hnutie

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObecOkres
5.Igor JanckulíkBc.55podnikateľKrušetnicaNámestovo
20.Michal StrnálIng.39starostaOravská PolhoraNámestovo
31.Jozef MičoMgr.60riaditeľ spoločnostiTerchováŽilina
32.Peter WeberIng.47podpredseda samosprávneho krajaBytčaBytča
66.Rastislav ZanovitMUDr.49lekárNámestovoNámestovo
76.Juliana GregováMUDr.53lekárkaDolný KubínDolný Kubín
86.Bohdaň Hroboňdoc., Ing.,PhD., MA55biblista, učiteľMartinMartin
96.Martin KlimekMgr.50stredoškolský pedagógČadcaČadca
106.Štefan KrištofčákMgr.60riaditeľ gymnáziaTvrdošínTvrdošín
110.Matúš LakoštíkMgr., PhD.42zástupca primátoraDolný KubínDolný Kubín
116.Vincent KultanMgr.41geofyzikLiptovský MikulášLiptovský Mikuláš
126.Pavel Pavlásekdoc., Ing., PhD.71vysokoškolský pedagóg, dopravný expertŽilinaŽilina
132.Elena KlocháňováBc.46zdravotná sestraTurčianske TepliceTurčianske Teplice
137.Marián KrivušThDr.47evanjelický farárVrútkyMartin

Republika

Číslo na kandidátkeMeno a priezviskoTitulVekPovolanieObecOkres
10.Jana ŠimkováMgr.45starostkaLiptovské RevúceRužomberok
16.Mariana Chylík RyboňováJUDr.44výsluhová dôchodkyňaTurzovkaČadca
19.Miroslav UrbanMUDr.50poslanec parlamentuŠtiavničkaRužomberok
54.Sylvia Kulašik
58podnikateľkaRužomberokRužomberok
56.Soňa Žygliňska
26konateľkaNámestovoNámestovo
71.Denis Maslák
29konateľČadcaČadca
85. Miloš Kováčik
53konateľRosinaŽilina
107.Jozef ŽarnovičanIng.65výsluhový dôchodcaLiptovský Trnovec Liptovský Mikuláš
115.Tomáš SenkoBc.49podnikateľŽilinaŽilina
124.Martin BaníkIng.47pedagógStará BystricaČadca
125.Lucia OmámikováPharmDr., MPH34farmaceutkaTuranyMartin


 

 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: