Nelichotivé výsledky kontroly mládeže: Nafúkalo päť osôb, prekročená bola aj hranica 1 promile


Foto: Nelichotivé výsledky kontroly mládeže: Nafúkalo päť osôb, prekročená bola aj hranica 1 promile Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

V uplynulých dňoch bolo viacero mladistvých osôb v Žiline podrobených dychovej skúške. Policajti Okresného riaditeľstva policajného zboru v Žiline týmto spôsobom kontrolovali zákaz podávania alkoholických nápojov osobám mladším ako 18 rokov. Chcú tak ochrániť mládež pred negatívnymi dôsledkami pitia alkoholu.

Preventívno-bezpečnostná akcia odhalila päť osôb pod vplyvom alkoholu, pričom v jednom prípade nameraná hodnota predstavovala viac ako jedno promile. Takýto stav opitosti pritom už pri dospelej osoby sprevádza nízka koncentrácia, zníženie ostražitosti či obmedzenie svalovej motoriky.

Znepokojujúce je však aj to, že počas kontroly boli zároveň zistené dve osoby, ktoré neplnoletým osobám mali alkohol podať. „Všetky zistené prípady budú oznámené na príslušný obecný, respektíve mestský úrad a na Úrad práce sociálnych vecí a rodiny,“ doplnila na záver krajská policajná hovorkyňa v príspevku na sociálnej sieti.


Prečítajte si viac: