FOTO: Na Kysuciach vyrastá zelená oáza pokoja a oddychu, pracujú na nej deti aj dospelí


FOTO: Na Kysuciach vyrastá zelená oáza pokoja a oddychu, pracujú na nej deti aj dospelí
Galéria: 18 fotiek
Foto: Facebook/OZ pre krajšie Kysuce

V Čadci sa od začiatku tohto roka pracuje na skrášlení životného prostredia pre obyvateľov mesta. Vo vnútrobloku Hurbanovej ulice vyrastá zelená oáza, ktorá sa čoraz viac podobá na miesto pokoja, oddychu ale aj zábavy pre všetkých občanov.

Občianske združenie pre krajšie Kysuce sa v príspevku na sociálnej sieti podelilo o pokrok, o ktorý sa postarali aj jeho členovia na projekte Zelené oázy - Naše m(i)esto. V priebehu piatka 1. septembra pracujú na osádzaní nápaditých lavičiek okolo stromov.„Prvý krát sme usádzali takéto úžasné lavičky od Srdcom k drevu , terén sa síce mierne zvažoval, ale s pomocou úžasných ľudí to išlo, ďakujeme,“ napísalo občianske združenie na sociálnej sieti.

Ruku k dielu priložili počas jedného z posledných prázdninových dní aj mladí dobrovoľníci. Tí pracovali na skrášlení starého betónového stola určeného na hranie stolného tenisu. Predtým bol sivý a fádny, teraz žiari všetkými farbami. O 19:00 hod. čaká na deti odmena vo forme letného kina.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: