Historický šerm, sokoliari aj dobová kuchyňa: Cestujte v čase na Hrade Strečno už 24. septembra


Foto: Historický šerm, sokoliari aj dobová kuchyňa: Cestujte v čase na Hrade Strečno už 24. septembra
Galéria: 6 fotiek

V nedeľu 24. septembra sa bude na hrade Strečno cestovať v čase. Obľúbené jesenné podujatie vráti návštevníkov do minulosti a poteší všetky zmysly. Považské múzeum ho organizuje pravidelne v rámci Medzinárodného dňa cestovného ruchu. Tento ročník však bude výnimočný, pretože záujemcov čaká skutočne bohatý program.

„Tešiť sa môžete na humor míma Miroslava Kasprzyka, vystúpenie skupiny historického šermu Bojník či Sokoliarov sv. Bavona. Na svoje si prídu aj všetky maškrtné jazýčky. Chýbať totiž nebude ochutnávka dobovej kuchyne v podaní Cech Terra de Selinan a zamestnanci Považského múzea pripravia novinku – tradičné jedlo v netradičnom podaní,“ pozýva správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová.

V stredovekej dedine Paseka môžu návštevníci zavítať do pripravených remeselníckych stánkov alebo si pozrieť koncert skupiny Old Modem o 15.30 hod. Hrad bude pre návštevníkov prístupný od 9.00 do 18.00 hod.

Program na nádvorí sa bude opakovať v pravidelných časových intervaloch. Základné vstupné je 10 eur, zľavnené 5 eur. Viac informácií získate na stránkach www.pmza.sk.


Miesto: Hrad Strečno
Dátum: 24.09.2023 - 09:00
Prečítajte si viac: