Neoprávnene ulovil jeleňa, rozporcioval ho a predal. Mužovi z Kysúc hrozí až 5 rokov za mrežami


Foto: Neoprávnene ulovil jeleňa, rozporcioval ho a predal. Mužovi z Kysúc hrozí až 5 rokov za mrežami
Galéria: 3 fotky
Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Enviropolícia vzniesla obvinenie 27-ročnému mužovi z Čadce za prečin pytliactva. Hrozí mu tak jeden až päť rokov za mrežami.

Obvinený T. G. mal začiatkom augusta tohto roka neoprávnene uloviť 150-kilového, 8-ročného jeleňa. Urobil tak v skorých ranných hodinách, na chodníku medzi rodinnými domami v meste Čadca.

„Spozoroval zo svojho auta nepravidelného desatoráka, ktorý sa pásol na tráve pri rodinných domoch na okraji mesta Čadca. Následne ho bez povolenia a zakázaným spôsobom začal loviť tak, že na neho z okna auta vystrelil zo svojej legálne vlastnenej a držanej guľovnice,“ spresňuje polícia. 

Ako ďalej uvádza polícia, jeleň bol prvým výstrelom len zranený a znehybnený. Obvinený preto mal k nemu pristúpiť a usmrtiť ho druhým výstrelom.


„Po tomto skutku ho na mieste vyvrhol, oddelil mu hlavu a ratice od tela, naložil ho na motorové vozidlo a odviezol do obce Čierne. Tam ho rozporcioval na menšie časti, ktoré následne predal,“ dodáva polícia.

Obvinený tak svojím konaním spôsobil miestnemu poľovníckemu združeniu škodu vo výške hodnoty mäsa a trofeje v sume skoro 1 900 eur. Slovenskej republike spôsobil ujmu vo výške spoločenskej hodnoty zvieraťa v rozsahu 2 000 eur.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: