Tri medvedie mláďatá z Tatier budú tešiť návštevníkov zoo. Do lesa ich vrátiť nemohli


Foto: Tri medvedie mláďatá z Tatier budú tešiť návštevníkov zoo. Do lesa ich vrátiť nemohli

V Záchrannej stanici pre zranené živočíchy Zázrivá sa v posledné týždne starali o tri medvedie siroty. Huga, Alicu a Miša z Vysokých Tatier im priviezol Záchranný tím pre medveďa hnedého ešte pred vyše dvomi mesiacmi. 

Trojicu mládat však už čoskoro čaká nové dobrodružstvo a svojou prítomnosťou budú tešiť návštevníkov zoologickej záhrady v Košiciach. Práve na toto ich mal „pobyt“ na Orave pripraviť. 

„Našou úlohou bolo zabezpečiť im karanténu a všetky s tým spojené úkony, a tiež ich v maximálne možnej miere socializovať,“ napísala záchranná stanica v príspevku na sociálnej sieti s tým, že košická zoo je podľa nich k medveďom najpriateľskejšia.

Prvá fotografia zachytáva trojicu mládat len pár minút potom, ako prišli do záchrannej stanice. Druhá zachytáva medvede dnes, pripravené na nový život v zoo. Do lesa sa údajne nemohli vrátiť kvoli tomu, že robili neporiadok na parkovisku. 

„Hugo, Alica a Michal, veľa šťastia Vám praje celý tím záchrannej stanice,“ uviedli pracovníci stanice na sociálnej sieti. V príspevku zároveň poďakovali riaditeľovi košickej zoo Erichovi Kočnerovi za to, že mláďatá u nich môžu nájsť nový domov.


Prečítajte si viac: