Aj vaše deti môžu pomôcť deťom s autizmom. Čaká ich pri tom zábava, šport, odmeny aj Tomáš Bezdeda


Foto: Aj vaše deti môžu pomôcť deťom s autizmom. Čaká ich pri tom zábava, šport, odmeny aj Tomáš Bezdeda Foto: Obstacle course racing Žilina

Občianske združenie Obstacle course racing Žilina pozýva rodičov s deťmi na nultý ročník charitatívneho prekážkového behu, ktorého cieľom je vyzbierať financie na pomoc dvom deťom s autizmom. Podujatie začne v sobotu 16. septembra 2023 o 10:00 hod. na ulici Na rybník v Tepličke nad Váhom. 

Myšlienkou dobročinnej udalosti je, aby deti bežali pre deti, pričom celý výťažok zo štartovného bude odovzdaný rodičom dvoch konkrétnych 6-ročných dievčat – Kristínky a Laurinky. Obe z nich sú zdravotne znevýhodnené a finančná pomoc by im mohla aspoň trochu uľahčiť život. 

Jedno dievčatko má mentálne oneskorenie a atypický autizmus, ťažkosti s vyprázdňovaním, je sledované v mnohých odborných ambulanciách. Druhé dievčatko má školské ťažkosti, poruchy učenia, potrebuje asistenta a pomoc s integráciou,“ vysvetľuje usporiadateľ.


Zúčastnení bežci budú súťažiť v troch vekových kategóriách, ktoré sa líšia dĺžkou trasy a počtom prekážok. V každej z nich budú ocenené prvé tri miesta, všetky deti však dostanú symbolický balíček s drobnosťami a spomienkovú medailu.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

Okrem samotného behu čaká na návštevníkov bohatý sprievodný program, v rámci ktorého sa predvedú hasiči, policajti a zdravotníci zo Slovenského Červeného kríža. O hudbu sa postará skupina Pali a Pali a DJ Dančes, záujemcovia sa budú môcť zabaviť lukostreľbou, zaskákať si na nafukovacom hrade alebo sa nechať odfotiť profesionálnym fotografom. Moderovania sa zhostí spevák Tomáš Bezdeda a pripravené bude aj výdatné občerstvenie. 

Občianske združenie Obstacle course racing Žilina vzniklo začiatkom aktuálneho roka a ide vôbec o prvú udalosť tohto druhu, ktorú organizujú. Členmi združenia sú ľudia rôznych vekových kategórií, ktorých spája láska k športu a túžba inšpirovať k pohybu aj deti.

Myslíme si, že aktívny život už od detského veku prináša pozitívne benefity v rámci fyzického aj psychického rozvoja. Podporuje cieľavedomosť, chuť bojovať a nevzdávať sa, tímovosť, vytvára silné priateľstvá a prináša nezabudnuteľné zážitky,“ vysvetľujú svoju motiváciu členovia združenia.

V Tepličke nad Váhom tak môžete stráviť príjemnú septembrovú sobotu, pričom zároveň podporíte tých, ktorí mali v živote menej šťastia. 


Miesto: Teplička nad Váhom, Na rybník
Dátum: 16.09.2023 - 10:00    14:00


Prečítajte si viac: