Na diaľnici pri Žiline prišiel o život mladík. Šoféroval opitý muž, obeť nehody alebo niekto iný?


Foto: Na diaľnici pri Žiline prišiel o život mladík. Šoféroval opitý muž, obeť nehody alebo niekto iný? Foto: Facebook/Polícia SR-Žilinský kraj

Na diaľnici D3 v blízkosti Žiliny dnes v skorých ranných hodinách vyhasol ďalší mladý ľudský život. Polícia teraz vyšetruje, kto to mal na svedomí. O dopravnej nehode s tragickými následkami informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

V nedeľu 20. augusta približne o 3:55 hod. ráno viedol neznámy vodič osobné motorové vozidlo značky Audi A4 po diaľnici D3. Keď prechádzal cez katastrálne územie Dolného Hričova, z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s autom mimo vozovky a to sa následne prevrátilo na bok.

„Pri aute sa po príjazde polície a ostatných záchranných zložiek nachádzal 44 ročný muž, ktorý sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,81 miligramu na liter (1,69 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu,“ uviedla žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Vedľa havarovaného automobilu policajti našli 27-ročného muža s ťažkými zraneniami. Lekárom sa, žiaľ, nepodarilo zachrániť jeho život a mladík zraneniam podľahol. Polícia nariadila jeho pitvu. Opitý 44-ročný muž bol prevezený na ošetrenie do nemocnice.

„Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody, ako aj to, kto bol vodičom motorového vozidla, sú predmetom vyšetrovania,“ doplnila Gabriela Kremeňová.


Prečítajte si viac: