Jakub z Ľubochne unikal pred zákonom tri mesiace. Polícia ho vypátrala v zahraničí


Foto: Jakub z Ľubochne unikal pred zákonom tri mesiace. Polícia ho vypátrala v zahraničí Foto: KR PZ ZA

Na zoznam osôb hľadaných ružomberskou políciou pribudol ďalší muž, ktorý sa skrýva pred zákonom. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline, ktoré zároveň žiada verejnosť o pomoc pri pátraní.

Jakub Starinský má aktuálne 31 rokov a býva v Ľubochni v Ružomberskom okrese. Na mieste svojho trvalého bydliska sa však nezdržiava a polícia nemá vedomosť o jeho aktuálnej polohe.


„Na menovaného vydal Okresný súd Liptovský Mikuláš príkaz na zatknutie vo veci prečinu neoprávnené vyrobenie a používanie platobného prostriedku. Hľadaný sa úmyselne skrýva, nakoľko má vedomosť, že je voči nemu vedené trestné konanie,“ priblížila Gabriela Kremeňová, hovorkyňa krajského riaditeľstva žilinskej polície.

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Ružomberku, ktoré vyhlásilo pátranie, prosí verejnosť o pomoc pri hľadaní Jakuba. Pokiaľ máte akékoľvek informácie o jeho pohybe, oznámte ich telefonicky na bezplatnej linke 158, osobne na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru alebo na oficiálnej facebookovej stránke žilinskej polície.

Aktualizácia 21. novembra

Hľadaného Jakuba Starinského sa polícii podarilo nájsť. Pred zákonom sa ukrýval v Českej republike. Polícia dnes, po viac než troch mesiacoch, odvolala pátranie po 31-ročnom mužovi.

Prečítajte si viac: