FOTO: Na Oravu sa tento týždeň vlakom nedostanete. Dôvodom sú práce na železničnom priecestí


FOTO: Na Oravu sa tento týždeň vlakom nedostanete. Dôvodom sú práce na železničnom priecestí
Galéria: 13 fotiek
Foto: Facebook/Ján Prílepok - primátor mesta Dolný Kubín

V dňoch pondelok 14. augusta až sobota 19. august bude obmedzená vlaková doprava v úseku Kraľovany - Dolný Kubín. Dôvodom je rekonštrukcia a rozšírenie železničného priecestia.

Cestujúci budú v týchto dňoch prepravení náhradnou autobusovou dopravou, ktorá bude zastavovať vo všetkých tarifných bodoch pred výpravnými budovami staníc. Kompletný prehľad výluk si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Dokončenie plánujú do konca leta

Samospráva musela stavebnú firmu vyberať až dvakrát. Do prvej súťaže sa nikto neprihlásil z dôvodu kratšej doby na realizáciu stavby bez časových rezerv. Súťaž preto museli opakovať s predĺžením lehoty na realizáciu stavby.


Ako informoval primátor mesta Dolný Kubín Ján Prílepok, dokončenie plánujú pred začiatkom školského roka. „Podarilo sa zrealizovať aj časť prác, ktoré boli naplánované na koniec augusta a september, preto ak nám bude priať počasie a nevzniknú nepredvídané okolnosti, urobíme všetko preto aby bolo celé dielo dokončené čo najskôr,“ napísal na sociálnej sieti. 

Podľa neho sú už hotové chodníky vrátane bezbariérovosti a zábradlí, odvodnenie a kanalizácia vo vynovenej časti cesty, prekládka niektorých sietí, renovácia podkladov všetkých úsekov i rozšírenie komunikácie o odbočovací pruh. 

Stavba už je pripravená na osadenie nového osvetlenia a vyznačenie priechodov pre chodcov. V priebehu tohto týždňa budú prekladať svetelnú signalizáciu a káblové vedenie.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu