Na bývalom parkovisku na Vlčincoch zasadili stromy. Prídu Žilinčania o parkovacie miesta?


Foto: Na bývalom parkovisku na Vlčincoch zasadili stromy. Prídu Žilinčania o parkovacie miesta? Foto: Facebook/Vlčince

Obyvatelia žilinského sídliska Vlčince si v priebehu stredy 9. augusta všimli prebiehajúce práce vo vnútrobloku medzi ulicami Tulská a Slovanská. Na plochách, ktoré boli doteraz využívané ako parkovacie miesta, pribudli tri čerstvo zasadené stromy.

Nová zeleň vyvolala obavy najmä zo strany Vlčinčiarov, ktorí na uvedenom mieste parkovali svoje vozidlá. 

„Neviem ako sa to pozdáva vám, ale mne bývalé parkovisko už nepríde ako parkovisko. To vážne takto bude pri problémoch s parkovaním?“ napísala Žilinčanka Beáta v príspevku vo facebookovej skupine reflektujúcej dianie na sídlisku. 


Zisťovali sme preto, aké zámery má s uvedenou plochou žilinská samospráva.

„Plochy budú nahradené tzv. manipulačnými plochami, ktorých povrch bude tvoriť zámková dlažba a časť zatrávňovacie rohože s nosnosťou do 3,5 t,“ uviedla Katarína Gazdíková, vedúca Odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou Mestského úradu v Žiline. 

Uvedené plochy podľa nej nebudú mať vyznačené parkovacie státia, avšak parkovanie na nich nebude zakázané. Plochy by mali kopírovať pôvodne využívané miesta na parkovanie s tým, že budú doplnené o stromy a kontajnerové stojiská. O koľko presne sa zníži počet parkovacích miest však neuviedla. 

„Nakoľko na pôvodných manipulačných plochách neboli vyznačené parkovacie miesta, máme za to, že počet parkovacích miest sa výstavbou nezníži, ale naopak zlepšenou infraštruktúrou a členením územia sa parkovanie zlepší,“ dodala Gazdíková. 

Stavebné práce sú realizované v rámci projektu Realizácia verejného priestoru vnútrobloku medzi ulicami Tulská a Slovanská.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: