Ste milovníkom módy, tanca a histórie? Nenechajte si ujsť špeciálne podujatie na Budatínskom hrade


Foto: Ste milovníkom módy, tanca a histórie? Nenechajte si ujsť špeciálne podujatie na Budatínskom hrade Foto: Považské múzeum, úprava redakcie

Máte radi módu a dobrá hudba vás vie zaručene rozhýbať? A čo keby sa k tomuto všetkému pridala ešte dávka histórie? Pre niekoho možno nespojiteľná kombinácia, no o jej očarujúcej súhre sa môžete presvedčiť na blížiacom sa špeciálnom podujatí Keď (sa) predvádzame. Považské múzeum ho organizuje už tento štvrtok 10. augusta 2023 o 17. hodine v priestoroch Budatínskeho hradu. 

„V jednej z najreprezentatívnejších miestností hradu, v bývalej tanečnej sále grófa Gejzu Čákiho, sa po prehliadkovom móle prejdú viac či menej známe postavy našej histórie a ďalšie zaujímavé osobnosti. Príďte odhaliť, aké poklady ukrýva naša šatňa s kostýmami,“ pozýva Katarína Maršalová z divadelno-hravého zoskupenia RAZCA.  

Popoludnie neskôr v Budatíne ozvláštnia aj manželia Urbaníkovci z tanečnej školy Klub milovníkov argentínskeho tanga, ktorí návštevníkom najprv predvedú ukážky tohto temperamentného tanca a neskôr ich do tanca aj prizvú. Každý, kto bude mať chuť, sa tak môže vo veľkej sále nechať unášať v rytmoch Latinskej Ameriky.

Záujemcovia o podujatie Keď (sa) predvádzame si základné vstupné zakúpia za 4 eurá, zľavnené za 2 eurá a deti do 3 rokov sa vo štvrtok popoludní zabavia zadarmo. Vzhľadom na obmedzenú kapacitu v prípade záujmu kontaktujte organizátorov vopred na telefónnom čísle 0907 108 659.

Miesto: Budatínsky hrad
Dátum: 10.08.2023 - 17:00


Prečítajte si viac: