Liptovské múzeum predstavuje zbierku zbraní, množstvo pochádza z čias habsburskej monarchie


Foto: Liptovské múzeum predstavuje zbierku zbraní, množstvo pochádza z čias habsburskej monarchie Foto: Facebook/Liptovské múzeum

Zaujíma vás vojenská história? V aktuálnej výstave Liptovského múzea O zbraniach a ľuďoch uvidíte zbrane a militárie z obdobia konca habsburgskej monarchie, cez jej pád, dva svetové konflikty až po nový svet.

 „Expozíciu v Národopisnom múzeu v Liptovskom Hrádku môžete navštíviť každý pondelok až piatok od 09:00 hod. do 16:00 hod. a každú nedeľu a sviatok od 12:00 hod. do 16:00 hod. Výstava bude v Liptovskom Hrádku prístupná až do 19. októbra 2023,“ informuje Liptovské múzeum na sociálnej sieti.

Zdroj:Facebook/Liptovské múzeum

Expozícia je umiestnená v budove Národopisného múzea v Liptovskom Hrádku, kde si okrem spomínanej výstavy budete mať možnosť prezrieť aj stále expozície Historická soľná cesta, Modrotlač v Liptove, časť venovanú ovčiarstvu či Komorský úrad Likavsko - Hrádockého panstva. V interiéri sa taktiež nachádza Galéria paličkovej čipky a diela ľudového rezbára Jozefa Smutniaka. Prečítajte si viac: