VIDEO: Agresívny vodič Passatu unikal policajným hliadkam. Pri pridávaní sa strácal v kúdole dymu


Foto: VIDEO: Agresívny vodič Passatu unikal policajným hliadkam. Pri pridávaní sa strácal v kúdole dymu Foto: koláž – Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj, úprava redakcie

Hliadke pohotovostnej motorizovanej jednotky sa o krušné chvíle postaral vodič z okresu Martin, ktorý svojím nezodpovedným správaním ohrozoval životy účastníkov cestnej premávky. Vo svojom aute značky VW Passat totiž neriadene uháňal po ceste č. III/2144 v smere z obce Bystrička a následne aj po ulici Kollárovej v Martine.

Podľa informácií od polície, ktoré boli zverejnené v príspevku na sociálnej sieti, mal za volantom sedieť 31-ročný muž. Ten počas zásahu nereagoval na výstražné svetelné a zvukové znamenia, ktoré mu prikazovali zastaviť. Ignorovať sa však rozhodol aj pokyny polície vychádzajúce z megafónu služobného vozidla.

Namiesto spomalenia vozidla naopak zatlačil na plynový pedál a nekontrolovateľne sa rútil vpred. Nezastavil pritom ani v momente, keď mu policajti zatarasili cestu. Ďalej unikal cez ostrovček smerom na čerpaciu stanicu, kde narazil do obrubníka a s poškodeným vozidlom, z ktorého sa valil čierny dym, pokračoval ďalej.

„Počas svojej jazdy niekoľkokrát ohrozil iných vodičov a nerešpektoval dopravné značenia. Následne sa ho podarilo zastaviť. Vodič nerešpektoval ani ďalšie výzvy polície, bol agresívny a kládol aktívny odpor,“ doplnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline a spresnila, že z uvedeného dôvodu policajti museli použiť donucovacie prostriedky.


Vodič bol následne podrobený dychovej skúške, no prítomnosť alkoholu sa nepotvrdila. Ako však neskôr vysvitlo, motorista nie je držiteľom vodičského oprávnenia a v minulosti mu už bol zároveň trikrát uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlo.

„Poverený príslušník z Okresného dopravného inšpektorátu v Martine mu pre jeho konanie vzniesol obvinenie pre prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia a spis ukončil s podnetnom na návrh na podanie obžaloby,“ uzavrela hovorkyňa KR PZ v Žiline.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: