Záhradou Rosenfeldovho paláca budú znieť balady. Zahrajú ich Veronika Rabada a jej hosť Skyva


Foto: Záhradou Rosenfeldovho paláca budú znieť balady. Zahrajú ich Veronika Rabada a jej hosť Skyva

Návštevníci Rosenfeldovho paláca v Žiline sa môžu vo štvrtok 10. augusta 2023 tešiť na koncert v záhrade. Pomalé a ťahavé balady tu predvedie speváčka Veronika Rabada, pričom vokálmi a hrou na klavír ju bude sprevádzať hudobníčka Zuzana Eperješiová, ktorá vystupuje pod umeleckým menom Skyva. Koncert doplní Michal Brandýs s gitarou, husľami a spevom. 

Myšlienka urobiť tento druh koncertného programu vznikla pred Vianocami, keď som bola pozvaná urobiť krátky koncert pre rozhlas v čo najmenšom zložení,“ priblížila Veronika Rabada.

Skyva sa ponúkla, že keď chcem, tak ma môže tiež sprevádzať na klavíri. Dopadlo to vtedy veľmi dobre a stretlo sa to s pozitívnymi ohlasmi, tak sme sa rozhodli rozšíriť repertoár a zahrať veci, ktoré bežne na koncertoch nehrávame, veci pomalšie, baladické, ťahavé, piesne, pri ktorých si len tak posedíte a započúvate sa,“ vysvetlila hudobníčka. 

Veronika Rabada vyjadrila radosť z pripravovaného podujatia, keďže ide o iný druh koncertu, než na aký je zvyknutá. Zaznejú piesne z jej debutového albumu Lúka, z nového albumu Sukne a pripravených je aj zopár prekvapení. 

Verím, že aj Skyva predstaví kúsok svojej tvorby, keďže je to úžasná, talentovaná poetka a speváčka,“ doplnila Veronika Rabada. 

Štandardné vstupné na podujatie stojí 4 eurá. Študenti zaplatia za koncert 2 eurá, pre deti do 6 rokov, dôchodcov a ZŤP je vstup voľný. 

Viac informácií o podujatí nájdete na webe Rosenfeldovho paláca, a na stránke udalosti. 


Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 10.08.2023 - 19:00


Prečítajte si viac: