Prvé miesto na kandidátke OĽaNO má zaujať predsedníčka ŽSK Erika Jurinová


Foto: Prvé miesto na kandidátke OĽaNO má zaujať predsedníčka ŽSK Erika Jurinová Foto: Archív Žilinak.sk

V nadchádzajúcich parlamentných voľbách by mala zaujať prvé miesto na kandidátke OĽaNO súčasná predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová. Informáciu pre redakciu Žilinak.sk potvrdil dôveryhodný zdroj.

Jurinová, ktorá patrí medzi štyroch zakladajúcich členov hnutia, sa v minulosti vzdala poslaneckého mandátu práve kvôli funkcii predsedníčky kraja. Po piatich rokoch sa však má opäť uchádzať o miesto v parlamente.

OĽaNO kandidátku oficiálne predstaví na tlačovej konferencii počas aktuálneho týždňa. Známym faktom však je, že posledné 150. miesto už tradične obsadí Igor Matovič. Hnutie zabojuje o hlasy voličov v koalícii s Kresťanskou úniou a Za ľudí, na postup do parlamentu tak budú potrebovať aspoň sedem percent. 

Politické strany museli uzavrieť svoje kandidátne listiny do nedele 2. júla. Do konania samotných predčasných parlamentných volieb totiž zostávajú už menej ako tri mesiace. Slováci opäť pristúpia k volebným urnám v sobotu 30. septembra 2023.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu