Obyvateľ Vlčiniec navrhuje zriadiť fond na odchyt diviakov, poslankyňa Martinková súhlasí


Foto: Obyvateľ Vlčiniec navrhuje zriadiť fond na odchyt diviakov, poslankyňa Martinková súhlasí Foto: Radomír Čurný

Pred niekoľkými dňami dospelo mesto Žilina spolu s poľovníckym združením k rozhodnutiu usmrtiť diviačiu rodinku, ktorá sa už dlhšiu dobu pohybuje v okolí lesoparku, žilinskej univerzity a na sídlisku Vlčince. Niektorým občanom a poslancom sa však toto riešenie nepozdáva.

Obyvateľ Vlčiniec preto dnes ráno v príspevku na sociálnej sieti navrhol neobvyklé riešenie. Svojich spoluobčanov sa opýtal, či by prispeli do fondu na odchyt diviakov, ktorý by zabezpečil prežitie samice aj s mláďatami. On sám by na tento účel investoval 10 eur.


„Verím, že poslanci z Vlčiniec by nemali problém so zriadením fondu, aby to bolo košér. Niekedy aj jedno euro od jednej osoby vie zvrátiť situáciu k lepšiemu životu. Podľa vašich názorov sa poslanci rozhodnú, či zriadia, alebo nie,“ napísal Žilinčan.

Jeho príspevok vyvolal rozporuplné reakcie. Zatiaľ čo niektorí ľudia sa vysmiali návrhu založiť takýto fond, iní chválili autorovu snahu zachraňovať životy zvierat. Do druhej spomenutej skupiny patrí aj poslankyňa Iveta Martinková, ktorá uviedla, že by určite prispela na dobrú vec.


„Je to fantastický nápad. Volal mi raz jeden poľovník a povedal, že fakt nevie, kto by si ten odstrel zobral na svedomie. Že by každému prial, aby si pozrel tie malé, ako cicajú zo zastrelenej maminy krvavé mlieko. Slzy sa mi tlačili do očí,“ opísala smutný osud zvierat Martinková.


Sumu, ktorá by bola na takýto účel potrebná, však odhadnúť nedokáže. Fond by podľa nej nemali založiť poslanci, ale občania. Pokiaľ to chcú urobiť, mali by konať čo najrýchlejšie, keďže diviaky majú byť usmrtené počas mesiaca júl.

Pod príspevkom sa objavilo aj niekoľko komentárov od osôb, ktoré žiadali založenie fondu pre seba. Autor mal však aj pre nich pripravenú vtipnú odpoveď. „Ak vám a vašej rodine hrozí isté vystrieľanie, uprednostním samozrejme vás. Napíšte, v ktorom lese pobehujete, ďakujem,“ napísal Vlčinčiar.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu