Nočná prehliadka hradu Strečno láka desivým príbehom, ohňovou šou a chuťou stredovekej kuchyne


Foto: Nočná prehliadka hradu Strečno láka desivým príbehom, ohňovou šou a chuťou stredovekej kuchyne Foto: Považské múzeum

Jeden z najnavštevovanejších hradov v Žilinskom kraji každý rok niekoľkokrát otvorí svoje brány pre tých najodvážnejších návštevníkov počas hlbokej noci. Považské múzeum aj toto leto pozýva na nočnú prehliadku hradu Strečno.

Pokiaľ vás zaujíma, ako to na nádvorí či v stredovekých komnatách vyzerá po zotmení, zastavte sa na hrade v stredu 19. júla. Čakajú na vás desivé príbehy, magická ohňová šou skupiny Black Evils či obľúbený videomapping na skalných stenách. Návštevníci určite neostanú hladní, kuchári z Cechu Terra de Selinan pripravia pre ich maškrtné jazýčky špeciality dobovej kuchyne.


Hrad Strečno skrýva rôzne tajomné príbehy. Jedným z nich je určite aj osud majiteľky Benigny Kiniži, ktorá údajne zniesla zo sveta svojich troch manželov. Desivé a zároveň humorné scénky z jej života pod názvom (Ne)zabudnuté tajomstvá pripraví na hrade divadelno-hravé zoskupenie RAZCA,“ sľubuje Považské múzeum.

Počas stredy sa uskutoční niekoľko nočných prehliadok, ktoré budú začínať v 30-minútových intervaloch od 20:30 hod. do 23:00 hod. Organizátor odporúča účastníkom podujatia, aby si zbalili baterky na svietenie. Lístky na prehliadky zakúpite výhradne online na tomto odkaze.


Miesto: Hrad Strečno
Dátum: 19.07.2023 - 20:30


Prečítajte si viac: