Pred mladými medveďmi a samicou s mláďatami varujú ďalšie obce na Liptove a Orave


Foto: Pred mladými medveďmi a samicou s mláďatami varujú ďalšie obce na Liptove a Orave Foto: Ilustračné foto/pixabay.com

V aktuálnom období medvedej ruje čoraz viac ľudí nahlasuje blízke stretnutia s týmito zvieratami. Niektorí obyvatelia a návštevníci oblastí v blízkosti lesov sa z opatrnosti vyhýbajú výletom do prírody, iní na takéto riešenia nevidia dôvod. Nemenovaná škola dokonca zrušila žiakom všetky vonkajšie aktivity počas školského výletu v Ružomberku.

V priebehu dnešného dňa (26. júna) dve ďalšie obce na Liptove a Orave uverejnili upozornenia pred výskytom medveďov. Po Liptovskej Osade sa majú pohybovať mladé jedince, v okolí obce Krivá zas poľovníci spozorovali medvedicu s malými mláďatami. Tá sa má presúvať v lokalitách Pálenice, Pod Grúň a Grúň, ktoré vyhľadávajú turisti aj cyklisti.

„Prosíme, aby ste zvýšili svoju pozornosť. Na odporúčanie zásahového tímu Vás prosíme, keď uvidíte medvede, nepribližujte sa k ním, ale nám prosím nahláste, kde sa momentálne nachádzajú po prípade, kde ste ich videli.  Za pomoc Ďakujeme,“ varuje obec Liptovská Osada.


Prečítajte si viac: