Problém s diviakmi sa nevyriešil. Mesto Žilina varuje ľudí, aby sa nezdržiavali v lesoparku


Foto: Problém s diviakmi sa nevyriešil. Mesto Žilina varuje ľudí, aby sa nezdržiavali v lesoparku

Problém s pohybom diviačej zveri v žilinskom lesoparku nie je vyriešený. Napriek tomu, že samospráva pôvodne informovala o presune diviakov smerom na Rosinu, ľudia naďalej stretávajú zver pri prechádzkach a sú ňou ohrozovaní. 

O viacerých prípadoch nás informovala aj Žilinčanka Dália. Mesto Žilina preto vyzýva širokú verejnosť a všetkých občanov, aby sa pre vlastnú bezpečnosť nezdržiavali v Lesoparku Chrasť až do odvolania.


„V tejto súvislosti samospráva požiadala o stretnutie zástupcov príslušného poľovníckeho združenia, s ktorými situáciu vyhodnotí a dohodne ďalší postup. Občanom ubezpečujeme, že snahou je situáciu vyriešiť čím skôr, avšak mesto musí aj v takýchto prípadoch rešpektovať platnú legislatívu a stanovené postupy,“ spresnila hovorkyňa Zuzana Holienčíková.

Podľa jej slov zamestnanci Mestského úradu v Žiline a zástupcovia poľovníckeho združenia pokračujú v monitoringu lokality s cieľom vytlačenia diviakov do miest, kde majú väčší životný priestor a zároveň sú tieto miesta v extraviláne mimo územia mesta, lesoparku a najmä občanov.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu