FOTO: Z Tiesňav pri Terchovej tragicky spadol horolezec, odviezla ho pohrebná služba


FOTO: Z Tiesňav pri Terchovej tragicky spadol horolezec, odviezla ho pohrebná služba
Galéria: 4 fotky
Foto: Horská záchranná služba

Dnes okolo poludnia došlo v národnej prírodnej rezervácii Tiesňavy k tragickej nehode. Slovenský horolezec spadol počas zlaňovania skalného útvaru Mních. O nešťastnom incidente informovala Horská záchranná služba na svojom oficiálnom webe.

Horskí záchranári na tiesňovej linke 18300 zaznamenali v piatok 9. júna v obedňajších hodinách volanie o pomoc z okolia Terchovej. Privolal ich horolezec, ktorý videl, ako jeho kolega spadol z vysokej skaly. Od tej doby s ním nemal žiadny kontakt.

Horská záchranná služba okamžite zalarmovala aj leteckých záchranárov. Tí počas medzipristátia v Štefanovej zobrali na palubu jedného z horských záchranárov, ostatní smerovali do Tiesňav po zemi. Keď sa im podarilo lokalizovať miesto incidentu, z vrtuľníku bol pomocou navijaka vysadený horský záchranár.

„Žiaľ slovenský horolezec pri páde utrpel poranenia nezlučiteľné so životom. Záchranári Horskej záchrannej služby následne telo nebohého 39-ročného horolezca transportovali do Štefanovej, kde ho odovzdali príslušníkom Policajnému zboru SR a pohrebnej službe,“ uviedli horskí záchranári.
Prečítajte si viac: