V žilinskom Auparku sa vďaka spolupráci viacerých osôb podarilo zadržať ženu, ktorá mala opakovane kradnúť


Foto: V žilinskom Auparku sa vďaka spolupráci viacerých osôb podarilo zadržať ženu, ktorá mala opakovane kradnúť

Počas dnešného dňa (7. júna) sa žilinským policajtom podarilo zadržať ženu, ktorá sa mala v obchodných centrách Aupark a Dubeň opakovane dopúšťať krádeží v predajniach. K zadržaniu došlo práve vtedy, keď sa nachádzala v jednej z prevádzok. Podozrivá mala pri sebe niekoľko drahších parfumov.

Úspech rýchlej policajnej akcie závisel od viacerých osôb. Farmaceutky pracujúce v jednej z lekární ženu spoznali. Spolu s kolegyňami si navyše všimli, že do tašky vhadzuje produkty. Jedna z pracovníčok preto nenápadne kontaktovala svojho manžela, ktorý je príslušníkom Policajného zboru a ten zabezpečil rýchlu komunikáciu s operačným strediskom a následné privolanie hliadky.

Podľa slov svedkyne dorazila hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ v Žiline na miesto za približne minútu od ukončenia telefonátu. Príslušníci včas zasiahli, ženu podozrivú z opakovaných krádeží zadržali a tovar v taške zaistili. Aj napriek náročnejšej komunikácii a sprostredkovávaniu informácií tak bola akcia úspešná.

Ženu tak pravdepodobne neminie súd, nakoľko by mala byť obvinená z krádeže a skutkov sa tiež mala dopúšťať opakovane.

Prečítajte si viac: