FOTO: Takmer polmiliónová rekonštrukcia zariadenia ÚSMEV na Solinkách prinesie úsporu energie i moderný vzhľad


FOTO: Takmer polmiliónová rekonštrukcia zariadenia ÚSMEV na Solinkách prinesie úsporu energie i moderný vzhľad
Galéria: 8 fotiek
Foto: Mesto Žilina

Rekonštrukčné práce v zariadení sociálnych služieb ÚSMEV na Solinkách by mali byť dokončené v júli tohto roka. Do modernizácie výťahov, stavebných úprav loggií a zateplenia budovy, obvodového plášťa a strechy žilinská samospráva zainvestovala takmer pol milióna eur.

Jednotlivé úkony zariadeniu, ktoré je zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina, prinesú benefity v podobe úspory energie, vyššieho komfortu pre klientov, ako aj moderného vzhľadu. Úspora v spotrebe tepla sa pritom predpokladá až na úrovni 53 %.

Rekonštrukcia zariadenia na Osikovej bola nevyhnutná. Naším cieľom je zvyšovanie komfortu a skvalitňovanie podmienok pre klientov a táto obnova je jedným z dôležitých článkov celého procesu,“ vysvetlil primátor Žiliny Peter Fiabáne.

So stavebnými prácami sa začalo ešte v decembri minulého roka. V apríli prišla na rad aj výmena starých výťahov, ktoré boli už po vyše 30 rokov používania značne opotrebované. Ich modernizáciou sa tak zabezpečil pohodlnejší a najmä bezpečnejší prístup na vyššie poschodia budovy.

Ako spresnila žilinská hovorkyňa Zuzana Holienčíková, do nových výťahov samospráva investovala 147 612 eur, úpravy loggií vyšli mesto 39 651,24 eur a na zateplenie budovy, obvodového plášťa a strechy putovalo z mestskej kasy 291 852,22 eur. Celková cena za rekonštrukciu sa tak vyšplhala na 479 115,46 eur.

V našom zariadení sa za posledné mesiace urobilo veľa dôležitých zmien, ktoré sme potrebovali zrealizovať, a sme za ne veľmi vďační. Budova bude mať po novom aj veľmi príjemný estetický vzhľad,“ uviedla Alena Lišková, riaditeľka zariadenia ÚSMEV, ktoré klientom poskytuje sociálne služby od roku 1991.
Prečítajte si viac: