FOTO: Takmer polmiliónová rekonštrukcia zariadenia ÚSMEV na Solinkách prinesie úsporu energie i moderný vzhľad


FOTO: Takmer polmiliónová rekonštrukcia zariadenia ÚSMEV na Solinkách prinesie úsporu energie i moderný vzhľad
Galéria: 8 fotiek
Foto: Mesto Žilina

Rekonštrukčné práce v zariadení sociálnych služieb ÚSMEV na Solinkách by mali byť dokončené v júli tohto roka. Do modernizácie výťahov, stavebných úprav loggií a zateplenia budovy, obvodového plášťa a strechy žilinská samospráva zainvestovala takmer pol milióna eur.

Jednotlivé úkony zariadeniu, ktoré je zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina, prinesú benefity v podobe úspory energie, vyššieho komfortu pre klientov, ako aj moderného vzhľadu. Úspora v spotrebe tepla sa pritom predpokladá až na úrovni 53 %.

Rekonštrukcia zariadenia na Osikovej bola nevyhnutná. Naším cieľom je zvyšovanie komfortu a skvalitňovanie podmienok pre klientov a táto obnova je jedným z dôležitých článkov celého procesu,“ vysvetlil primátor Žiliny Peter Fiabáne.

So stavebnými prácami sa začalo ešte v decembri minulého roka. V apríli prišla na rad aj výmena starých výťahov, ktoré boli už po vyše 30 rokov používania značne opotrebované. Ich modernizáciou sa tak zabezpečil pohodlnejší a najmä bezpečnejší prístup na vyššie poschodia budovy.


Ako spresnila žilinská hovorkyňa Zuzana Holienčíková, do nových výťahov samospráva investovala 147 612 eur, úpravy loggií vyšli mesto 39 651,24 eur a na zateplenie budovy, obvodového plášťa a strechy putovalo z mestskej kasy 291 852,22 eur. Celková cena za rekonštrukciu sa tak vyšplhala na 479 115,46 eur.

V našom zariadení sa za posledné mesiace urobilo veľa dôležitých zmien, ktoré sme potrebovali zrealizovať, a sme za ne veľmi vďační. Budova bude mať po novom aj veľmi príjemný estetický vzhľad,“ uviedla Alena Lišková, riaditeľka zariadenia ÚSMEV, ktoré klientom poskytuje sociálne služby od roku 1991.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu