Policajti v Hruštíne zastavili opitého oravského kamionistu, zadržali mu vodičský preukaz


Foto: Policajti v Hruštíne zastavili opitého oravského kamionistu, zadržali mu vodičský preukaz Foto: Facebook/Polícia SR-Žilinský kraj

Oravskí policajti opäť ukázali, že s alkoholom v krvi si za volant sadnú nielen príležitostní šoféri, ale aj vodiči z povolania. Počas svojej služby totiž zastavili opitého kamionistu. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti.

Dnes (29. mája) v ranných hodinách hliadkovali príslušníci Okresného dopravného inšpektorátu Policajného zboru v Dolnom Kubíne na ceste prvej triedy I/78. V katastri obce Hruštín zastavili nákladné motorové vozidlo značky Man, ktoré viedol 36-ročný muž z Námestovského okresu.

Policajti počas kontroly vyzvali vodiča, aby sa podrobil dychovej skúške na prítomnosť alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Merací prístroj pritom ukázal až 0,81 promile (0,39 mg/l) alkoholu.

„Vodičovi bol zadržaný vodičský preukaz, ďalšia jazda s vozidlom mu bola zakázaná a jeho priestupok bude prejednaný v správnom konaní. Apelujeme na vodičov, aby nejazdili pod vplyvom alkoholu a tým neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky,“ uviedla polícia.


Prečítajte si viac: