Upratanie neporiadku na Obchodnej je povinnosťou mesta, odpad zo zeme zmizne do víkendu


Foto: Upratanie neporiadku na Obchodnej je povinnosťou mesta, odpad zo zeme zmizne do víkendu Foto: Vpravo: Facebook/Sovička Sova

Žilinčania sa od štvrtka 25. mája sťažujú na odpad rozsypaný v blízkosti novej lávky pre peších a cyklistov ponad ulicu Obchodná na sídlisku Vlčince. Na sociálnych sieťach pribudlo niekoľko fotografií, ktoré zachytávajú neporiadok.

Podľa záberov je zjavné, že rozsypané plastové obaly, papieriky, zvyšky z jedál či psie exkrementy pochádzajú z nádoby na komunálny odpad. Tú počas včerajšieho dňa neznáma osoba vysypala a prevrátila na zem.

„Smutný obraz spoločnosti. Od skorého rána (možno aj noci) to ľudia obchádzajú a doteraz s tým nikto neprišiel spraviť poriadok,“ napísal anonymný účastník sociálnej siete Facebook v skupine združujúcej obyvateľov Vlčiniec. Pod jeho príspevkom sa rozpútala búrlivá debata.

Vlčinčiari diskutovali, koho zodpovednosťou je vzniknutý neporiadok upratať, keďže budova, pri ktorej leží, je v súkromnom vlastníctve. K jednotnému výsledku však nedospeli. Hoci smetnú nádobu niekto postavil naspäť, odpad je na zemi rozsypaný aj dnes. S rovnakou otázkou sme oslovili aj vedenie mesta.

Hovorkyňa Zuzana Holienčíková reagovala, že upratanie neporiadku je skutočne zodpovednosťou mesta. O rozhádzanom odpade bola informovaná spoločnosť T+T, ktorá ho má odstrániť čo najskôr. Počas víkendu by miesto malo byť podľa hovorkyne čisté.

Prečítajte si viac: