Vo veku 43 rokov zomrel Dano Heriban, ktorý hral na žilinských aj martinských doskách


Foto: Vo veku 43 rokov zomrel Dano Heriban, ktorý hral na žilinských aj martinských doskách Foto: Facebook/SLOVENSKÉ KOMORNÉ DIVADLO MARTIN

Dnes ráno otriasla Slovenskom smutná správa. Vo veku 43 rokov tento svet navždy opustil známy herec a hudobník Daniel Heriban, ktorý svoj dospelý život strávil v Martine a Svätom Jure.

Herec zomrel v stredu 24. mája v skorých ranných hodinách vo svojom dome v Svätom Jure. Príčinou jeho úmrtia majú byť zdravotné komplikácie. Napriek snahe privolanej záchrannej zdravotnej služby, ktorá zahájila resuscitáciu, sa mu nepodarilo zachrániť život.

Za Danielom Heribanom smúti jeho rodina, blízki, fanúšikovia ale aj kolegovia. Ľútosť nad jeho úmrtím vyjadrilo aj vedenie Slovenského komorného divadla Martin, kde herec pôsobil osem rokov, prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti.

„Vytvoril takmer dvadsať postáv, z ktorých mnohé výrazne zarezonovali u divákov aj u kritiky. Na niektorých inscenáciách sa spolupodieľal aj ako autor hudby. V rokoch 2007-2015 jeho originálna herecká osobnosť výrazne dopĺňala mozaiku hereckého súboru martinského divadla. Dnes nás zastihla správa o jeho náhlom odchode. Sme zarazení a myslíme na jeho blízkych. Česť jeho pamiatke,“ napísalo divadlo.

Heriban spolupracoval aj s Mestským divadlom Žilina. V roku 2008 hral hlavnú úlohu v inscenácii Balada pre banditu, o štyri roky neskôr zložil scénickú hudbu pre divadelnú hru Beat (každý má svoj rytmus), kde zároveň účinkoval. Podieľal sa tiež na zložení autorskej hudby k inscenácii Falošná minca z roku 2015.

„Dano nedávno pri príležitosti 30. výročia nášho divadla spomínal na osobné zážitky zo svojho pôsobenia u nás, ktoré mu už roky kolujú v ,žilinách’. Nášmu divadlu v nich bude navždy kolovať jeho všestranný talent, humor, ľudskosť a spolupatričnosť. Ďakujeme za všetko,“ uviedlo vedenie žilinského divadla.


Prečítajte si viac: