HAKA úspešne vyriešila prípad krádeže na Orave. Motorku našli v garáži, kde polícia hľadala drogy


Foto: HAKA úspešne vyriešila prípad krádeže na Orave. Motorku našli v garáži, kde polícia hľadala drogy Foto: Facebook/HAKA - Hľadá sa auto krádeže automobilov

Na začiatku mája informovala známa občianska organizácia HAKA (Hľadá sa auto, krádeže automobilov) o odcudzení motocykla z Oravskej Lesnej. Ten sa však vďaka spolupráci členov rozrastajúcej sa skupiny HAKA už čoskoro vráti do rúk majiteľa.

Prvý pokrok k vyriešeniu prípadu nastal už v deň krádeže, keď motorku spoznal neznámy svedok na kamerovom zázname v blízkosti Zázrivej. K jej definitívnemu zaisteniu však došlo až po tom, ako čadčianska polícia vykonala raziu u muža, ktorý sa má podľa informácií od nálezcu motorky spájať s drogovou trestnou činnosťou.

V garáži, kde hľadali drogy, je zaparkovaná motorka. Podľa mňa je ukradnutá a myslím si, že je to presne táto,“ uviedol nálezca motorky pre HAKA, ktorá informáciu ihneď oznámila poškodenému.


Vlastník ukradnutého vozidla za spoluúčasti policajnej hliadky a so súhlasom majiteľa garáže následne spomínané priestory navštívil. Počas kontroly sa mu motorku aj napriek zbrúsenému VIN číslu podarilo bezpečne identifikovať. Pomôcť mu v tom mali najmä špecifické úpravy, ktoré boli na motocykli urobené na mieru.

Motorka bola zaistená a čoskoro sa vráti k svojmu majiteľovi. Členovi skupiny HAKA veľmi pekne ďakujeme za pomoc. Skvelá práca,“ uzavrel Farkaš, ktorý o úspešnom odhalení zlodeja informoval v piatok 19. mája 2023 v príspevku na sociálnej sieti.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu