Vo Vysokej nad Kysucou počas noci vytrhala neznáma dvojica tulipány, ktoré skrášľovali obec


Foto: Vo Vysokej nad Kysucou počas noci vytrhala neznáma dvojica tulipány, ktoré skrášľovali obec Foto: Facebook/Obec Vysoká nad Kysucou

Počas jari zakvitli verejné priestranstvá obcí a miest aj na území Žilinského kraja. Výnimkou nie je ani obec Vysoká nad Kysucou, kde sa však radosť občanov z pestrofarebných kvetov rozhodla ukončiť neznáma dvojica. O pomoc pri jej stotožnení prosí vedenie obce prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti.

Samospráva pritom nekritizuje len samotný čin vykonaný v nočných hodinách vo štvrtok 18. mája 2023, ale aj ľahostajnosť páchateľov voči snahám o skrášľovanie obce. „Vytrhali časť tulipánov z Biblickej záhrady, spred cukrárne a dokonca aj z kvetináčov na stĺpoch verejného osvetlenia v centre obce,“ spresňuje príspevok.

Obec neskôr doplnila, že prípadom a informáciami od občanov sa už zaoberá aj polícia. Dosiaľ však nebolo spresnené, či bola dvojica úspešne identifikovaná. Preto v prípade, že ste osoby na fotografii spoznali alebo máte akékoľvek bližšie informácie, ktoré by mohli dopomôcť k objasneniu prípadu, kontaktujte políciu na známom telefónnom čísle 158.

Obrátiť sa na bezpečnostné zložky však môžete aj osobne na najbližšom útvare Policajného zboru alebo prípadne môžete kontaktovať políciu na oficiálnej facebookovej stránke Polícia SR – Žilinský kraj.

Prečítajte si viac: