Stratené 4-ročné dieťa v Žiline našiel vodič trolejbusu, odviezol ho mestským policajtom


Foto: Stratené 4-ročné dieťa v Žiline našiel vodič trolejbusu, odviezol ho mestským policajtom Foto: ilustračné

Včera v podvečerných hodinách sa v Žiline stratil len štvorročný chlapec. Do jeho hľadania sa zapojili mestskí aj štátni policajti, zamestnanci Dopravného podniku mesta Žiliny aj súkromné osoby.

Mestská polícia v Žiline prijala vo štvrtok 11. mája o 17:46 hod. telefonické hlásenie o stratenom dieťati. Chlapec mal mať pri sebe iba ruksak a striekaciu pištoľ. Jeho popis dostali všetky hliadky, ktoré mohli vyraziť do terénu. Tie začali okamžite prehľadávať okolie.

„Vo veci bolo tiež informované Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline a dispečing Dopravného podniku mesta Žiliny. V čase o 18:43 hod. nahlásil pohyb chlapca na ulici Sasinkova dispečer Dopravného podniku mesta Žiliny,“ uviedol zástupca náčelníka mestskej polície Martin Matejko.


Hľadané dieťa spozoroval vodič trolejbusu č. 4 Ján Šubík len niekoľko minút potom, ako dostal na palubný počítač správu s jeho opisom. Chlapec kráčal po chodníku oproti železničnej stanici. Vodič trolejbus zastavil, vystúpil a stratené dieťa zobral so sebou.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

„Chlapec mi povedal, že rodičov nevidí, tak tam asi nie sú. Po krátkom rozhovore som ho presvedčil, že ho zaveziem mame, tak nastúpil ku mne do trolejbusu. V trolejbuse som ho posadil k jednej milej slečne, nech ho postráži, aby niekde po ceste nevystúpil,“ priblížil situáciu Ján Šubík.

Vodič mestskej hromadnej dopravy okamžite kontaktoval dispečing s informáciou, že chlapca našiel. Pracovník dispečingu dobrú správu posunul mestskej polícii. Hliadka ho následne prevzala a odovzdala rodine v mieste jeho trvalého bydliska.

„Mestská polícia a službukonajúci dispečer v Dopravnom podniku mesta Žiliny pán Bielik konali super, že popis chlapca sa rýchlo dostal medzi vodičov a na základe toho sa ho podarilo nájsť,“ dodal vodič trolejbusu.


Prečítajte si viac: