Na Hájiku došlo k zrážke auta a 8-ročného chlapca, neznámy vodič z miesta dopravnej nehody odišiel


Foto: Na Hájiku došlo k zrážke auta a 8-ročného chlapca, neznámy vodič z miesta dopravnej nehody odišiel Foto: Koláž – Vľavo: Ilustračné; Vpravo: Facebook/Petiatko Urbanova

Na miestnej komunikácii v žilinskej mestskej časti Hájik v podvečerných hodinách v utorok 18. apríla 2023 došlo k zrážke motorového vozidla a osemročného chlapca, ktorý pri náraze utrpel zranenia. O incidente informovala prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti mama zraneného chlapca, podľa ktorej neznámy vodič z miesta nehody odišiel.

Ku kolízii chlapca s autom malo dôjsť približne o 18:00 hod. za bývalou pizzériou Monte. „Teraz sme v nemocnici a modlíme sa, aby nemal vnútorné krvácanie a otras mozgu,“ uviedla mama chlapca v utorok večer. Neskôr spresnila, že vyšetrenie okrem povrchových poranení vylúčilo iné zdravotné ťažkosti.

Vodič po dopravnej nehode podľa vyjadrenia krajskej polície nezastavil a nesplnil si tak povinnosť účastníka dopravnej nehody. Ten je totiž v zmysle zákona povinný podľa svojich schopností poskytnúť zranenej osobe prvú pomoc, urobiť potrebné opatrenia na záchranu osoby, privolať záchranárov a na mieste dopravnej nehody musí zotrvať až do príchodu polície.


Na základe doteraz vykonaného objasňovania bolo zistené, že maloletý chodec sa mal viesť na freestyle kolobežke po chodníku, pričom pri vjazde na vozovku mal naraziť do ľavej zadnej časti bieleho dodávkového vozidla, ktoré viedol doposiaľ nezistený vodič,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Gabriela Kremeňová, podľa ktorej sú ďalšie okolnosti a príčina vzniku nehody v štádiu objasňovania.

V prípade, že ste boli svedkom uvedenej kolízie alebo máte akékoľvek informácie, ktoré by mohli prispieť k identifikácii neznámeho vodiča, neváhajte kontaktovať políciu na známom telefónnom čísle 158, prípadne sa obráťte prostredníctvom Facebooku priamo na mamu zraneného chlapca.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: