Vďaka cyklobusom môžete spoznávať cykloturistické destinácie na Kysuciach, Turci i v terchovskej doline


Foto: Vďaka cyklobusom môžete spoznávať cykloturistické destinácie na Kysuciach, Turci i v terchovskej doline Foto: www.regionkysuce.sk

Cyklobusy SAD Žilina začínajú svoju 9. sezónu. Aj v tomto roku budú jazdiť do troch cykloturistických destinácií, a to v Terchovej, Novej Bystrici a Turčianskych Tepliciach. Krajská samospráva s prevádzkou obľúbených cyklobusov začne v sobotu 29. apríla. 

Podobne, ako aj v predchádzajúcich rokoch,  budú cyklobusy premávať v sobotu, nedeľu a vo sviatok do 1. októbra 2023. Počas letných prázdnin, v termíne od 7. júla do 25. augusta 2023, budú cyklobusy do uvedených lokalít jazdiť aj v piatok.

Cena za prepravu bicykla zostala aj naďalej na úrovni 50 centov. Okrem spomínanej ceny za lístok si musí cestujúci zaplatiť za seba obyčajné cestovné podľa platného cenníka spoločnosti SAD Žilina.

Možnosti zakúpenia si cestovného lístka na cyklobus sú nasledovné:

  • priamo u vodiča pri nástupe do autobusu,
  • v predpredaji v klientskych centrách spoločnosti SAD Žilina,
  • prostredníctvom predajného systému AMSBus na webovej stránke www.amsbus.sk

Cyklovlek – špeciálny príves, ktorého kapacita je 24 bicyklov, je možné využiť na trase do Novej Bystrice a Turčianskych Teplíc. Na trase do Terchovej môžu cestujúci využiť na prepravu bicyklov nosič, ktorý je umiestnený vzadu - priamo na autobuse a jeho kapacita je obmedzená len na 6 bicyklov. 

V autobusoch SAD Žilina je možné bicykle prepravovať len na spojoch označených symbolom bicykla a v časoch, ktoré sú uvedené v cestovnom poriadku a do vyčerpania kapacity. Všetky zastávky, kde je možné nastúpiť s bicyklom, sú uvedené na stránke www.cykloautobus.sk.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

Spusteniu tohtoročnej cyklobusovej sezóny sa určite poteší veľká skupina priaznivcov cykloturistiky, ktorí sa už nevedia dočkať, kedy sa opäť vydajú za poznávaním krás prírody v našom okolí. Je už len na vás, ktorým smerom sa spoločne s vašim dvojkolesovým spoločníkom vyberiete.

Tipy na cyklovýlety v okolí

Bystrická dolina ponúka množstvo cyklorás, ktoré môžete spoznávať aj vďaka ponuke cyklobusv premávajúcich na Novú Bystricu. Pre rodiny s deťmi je veľmi vhodná nenáročná cyklotrasa okolo vodnej nádrže v Novej Bystrici, ktorá ponúka množstvo krásnych prírodných scenérii.

V regióne Kysúc si môžete tiež absolvovať pekný cyklovýlet naprieč hrebeňom Kysúc a počas cyklotrasy si môžete spraviť zastávku a pozrieť unikátny Slovenský orloj v Starej Bystrici.

Cyklotrasy v Terchovskom regióne sú tiež obľúbené a vyhľadávané cykloturistami. Môžete sa vybrať po stopách legendárneho Juraja Jánošíka alebo vychutnať si nádherný výhľad, ktorý ponúka rozhľadňa Terchovské srdce.

Pestrú ponuku cyklotrás poskytuje aj región Turiec, ktorý sa môže právom pýšiť množstvom zaujímavých cyklotrás, ktoré vedú pozdĺž hradov ako napr. Blatnica, Zniev, Sklabiňa, ďalej pozdĺž kaštieľov či vodných zdrojov. Jednou z nich je aj cyklotrasa, ktorá vedie Gaderskou dolinou.

Prečítajte si viac: