Žilinčania prídu o veci v spoločných priestoroch panelákov, pokiaľ ich do troch dní neodstránia


Foto: Žilinčania prídu o veci v spoločných priestoroch panelákov, pokiaľ ich do troch dní neodstránia Foto: Ilustračné foto

Obyvatelia niektorých bytových domov v centre, ako aj na sídliskách Hájik a Vlčince, môžu už o pár dní prísť o svoje vlastníctvo. Dôvodom je nadchádzajúca požiarna kontrola spoločných spoločných priestorov a schodísk v panelákoch.

Správca bytov ŽILBYT opakovane žiada ľudí, ktorí žijú na uliciach Borová 43, Predmestská 86 a J. Hronca 1 - 25, aby čo najrýchlejšie vyprázdnili spoločné priestory budov. Predmety, akými sú skrine, botníky, bicykle či nefunkčné spotrebiče, zvyšujú riziko vzniku požiaru a zároveň tvoria nebezpečné prekážky na únikových trasách.

„Správca žiada obyvateľov, aby veci odstránili najneskôr do 16. apríla. Ak sa tak nestane, predmety budú odstránené na náklady všetkých užívateľov, ktoré budú zahrnuté v koncoročnom vyúčtovaní,“ uviedla hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.


V dňoch od 19. do 26. apríla sa v uvedených vchodoch uskutoční požiarna kontrola. Obyvateľom, ktorí si svoje veci z chodieb a schodísk neodnesú, hrozí okrem ich straty aj pokuta až do výšky 16 596 eur.

„Správca bytov pripomína, že za zákonný stav je v celom rozsahu zodpovedný vlastník a nájomcovia sú povinní dodržiavať nastavené pravidlá a zákony. Napriek opakovaným výzvam sa stav v spoločných priestoroch dlhodobo nezlepšuje,“ doplnila Zigová.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: