• 11. apríl 2023 o 13:40

Dobrovoľníci budú aj tento rok čistiť brehy Vodného diela Žilina, chcú byť príkladom pre mladšiu generáciu

Foto: Dobrovoľníci budú aj tento rok čistiť brehy Vodného diela Žilina, chcú byť príkladom pre mladšiu generáciu
Foto: Karol Haas

Šiesty ročník komunitnej akcie Veľké čistenie Vodného diela Žilina sa bude tento rok konať na Deň Zeme, a to v sobotu 22. apríla. Podujatia organizuje nezisková organizácia Eko Friendly Žilina a každý rok sa ho zúčastňujú stovky ľudí, školy, občianske združenia aj športové kluby. 

Cieľom je upozorniť na nečistotu v hlavnom krajsom meste a ísť príkladom pre mladšiu generáciu. Tradičná dobrovoľnícka akcia začne o 10:00 a začne pri pump tracku nad žilinským Extreme parkom. „Rukavice a vrecia budú zabezpečené,“ uvádza organizátor a mestský poslanec Karol Haas. 


Čistenie brehov bude v blízkej dobe prebiehať aj pri Oravskej priehrade, kde túto iniciatívu prevzalo mesto Trstená. V dňoch od 17. apríla 2023 do 21. apríla 2023 tak budú obyvatelia Oravy spoločnými silami odstraňovať z prírody to, čo do nej nepatrí. Samospráva následne zabezpečí odvoz vyzbieraného odpadu.


Minútky zo Slovenska