Počas februára odhalila žilinská polícia na cestách 2 582 priestupkov a 13 trestných činov


Foto: Počas februára odhalila žilinská polícia na cestách 2 582 priestupkov a 13 trestných činov Foto: Facebook/Polícia SR-Žilinský kraj

Počas najkratšieho mesiaca v roku prebiehala na celom Slovensku policajná akcia s názvom REFLEX zameraná na kontrolu dodržiavania dopravných pravidiel. Zapojili sa do nej aj policajti zo Žilinského kraja, ktorí zaznamenali obrovský počet prípadov porušenia zákona.

V priebehu februára policajné hliadky na cestách žilinského kraja odhalili až 2 582 priestupkov a 13 trestných činov. Za 28 dní zákon porušilo 2 442 vodičov motorových vozidiel, jeden motocyklista, 23 cyklistov a 95 chodcov. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline príspevkom na sociálnej sieti.


Viac než tisíc vodičov prekročilo maximálnu povolenú rýchlosť, ďalšie stovky osôb nemali zapnuté bezpečnostné pásy, jazdili na vozidlách so zlým technickým stavom, používali pri šoférovaní telefón, nesprávne predchádzali či počas zákazu prechádzali cez železničné priecestie.


„Pod vplyvom alkoholu policajti odhalili 37 vodičov a 23 cyklistov. Inú návykovú látku požil jeden vodič a jeden vodič odmietol vykonať dychovú skúšku,“ uviedla žilinská polícia ďalšie výsledky akcie REFLEX.

Policajti počas kontrol zadržali aj 43 vodičských preukazov, šesť tabuliek s evidenčným číslom vozidla a tri osvedčenia o evidencii vozidla.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: