Pomôžte zachrániť život Katke z Vlčiniec. Na dôležitý liek potrebuje vyzbierať 82-tisíc eur


Foto: Pomôžte zachrániť život Katke z Vlčiniec. Na dôležitý liek potrebuje vyzbierať 82-tisíc eur Foto: ludialudom.sk

Vynechanie jedného jedla v reštaurácii, niekoľkých ciest autom či nákupu nového oblečenia. Malá strata vášho pohodlia môže inému človeku zachrániť život. Prispejte na liečbu mladej Žilinčanky Katky, ktorá bojuje so zákernou chorobou.

Katka, ktorá žije na žilinskom sídlisku Vlčince, už dva roky bojuje s rakovinou vaječníkov. Choroba jej bola diagnostikovaná až v štvrtom štádiu a dostupná liečba zatiaľ nezaberá. Jej najväčšou šancou na prežitie je špeciálny liek s názvom Keytruda.

„Vďaka svojej silnej psychike zvládla svojou diagnózu aj v takom vysokom štádiu. Prešla si mnohými chemoterapiami, no choroba sa stále vrátila. Vyčerpala všetky možnosti liečby, ktoré boli dostupné. Jej jedinou nádejou je liečba liekom Keytruda, ktorá je finančne náročná. Posledná šanca na záchranu jej života bola zmarená zamietavým postojom poisťovne,“ napísala Katkina kolegyňa.

Podľa jej slov lekári potvrdili, že pacientka spĺňa všetky kritériá na schválenie financovania drahej liečby. Poisťovňa však napriek tomu žiadosť o liek na záchranu Katkinho života dvakrát zamietla. Jej kolegyňa preto v spolupráci s neziskovou organizáciou ĽUDIA ĽUĎOM vytvorila pre priateľku verejnú zbierku.

„Preto Vás prosím, drahí ľudia, o finančnú pomoc, ak už pre štát a poisťovne sme len ďalšími číslami v poradí, pomáhajme si aspoň my. Zabráňme tomu, aby mladá žena prišla o život a my o priateľku a skvelú kolegyňu, ktorú si nesmierne vážime a máme ju radi. Verím, že to spoločne zvládneme. Za akúkoľvek finančnú pomoc ďakujeme,“ prosí Katkina kolegyňa.

Výzva na portáli ludialudom.sk bola spustená 2. marca a potrvá do 31. decembra 2023. V boji s rakovinou je však dôležitá každá minúta. Z cieľovej sumy 82-tisíc eur sa zatiaľ podarilo vyzbierať iba tisíc. Pomôžte Katke prežiť.

Prečítajte si viac: