FOTO: Počas marca boli rozbité okná na aspoň 7 autách stojacich na Solinkách, Hlinách a v centre Žiliny


FOTO: Počas marca boli rozbité okná na aspoň 7 autách stojacich na Solinkách, Hlinách a v centre Žiliny
Galéria: 9 fotiek
Foto: majitelia poškodených vozidiel

Počas uplynulých týždňov čakalo niektorých majiteľov osobných vozidiel stojacich na žilinských sídliskách nemilé prekvapenie. Neznáme osoby im počas nočných hodín rozbili sklenenú výplň okien na automobiloch.

O niekoľkých incidentoch sme informovali v starších článkoch. Našich čitateľov sme zároveň vyzvali, aby nás kontaktovali v prípade, že sa stali svedkami alebo obeťami takéhoto vandalizmu. Podľa získaných informácií došlo počas marca k poškodeniu minimálne siedmich vozidiel.


Väčšina nepríjemných udalostí sa odohrala približne v strede mesiaca. Po sídliskách Hliny a Solinky sa v tej dobe pravdepodobne pohybovala osoba alebo skupina, ktorá rozbíjala okná na zaparkovaných vozidlách. V noci zo stredy 15. na štvrtok 16. marca boli poškodené dve autá na uliciach Limbová a Borová. O deň neskôr sa situácia zopakovala na ulici Severná na Hlinách, kde vandali rozbili trom vozidlám sklá otočené smerom k ceste.

„Riešil som aj s políciou, ale keďže na blízku nie je žiadna kamera, tak mi povedali, že by to bolo na dlhé lakte. Predpokladám, že ak by bolo viac poškodených a bolo by podozrenie, že to bola tá istá osoba, prípadne skupina, tak aj škoda je väčšia a už by sa s tým dalo niečo robiť. Minimálne trasovanie ,ničiteľa’... na základe toho už by sa isto našla nejaká kamera, ktorá by mohla páchateľa zachytiť,“ uviedol majiteľ jedného z poškodených áut na Solinkách.K jednému zo skorších incidentov došlo v piatok 3. marca na ulici Ivana Krasku. V tomto prípade však vandali škodili za bieleho dňa. Vodička zastavila svoje auto na parkovacom mieste v ranných hodinách, po návrate z práce približne o 15:10 hod. zistila, že má rozbité zadné sklo. Políciu nekontaktovala, podobne ako viacerí majitelia poškodených áut.

„Incident som na políciu nenahlásila, veď aký by to malo zmysel, aj tak by vinníka nenašli. Vidím, že sa to rozmáha a treba s tým niečo robiť! Z auta nebolo nič odcudzené, neviem, či bol páchateľ vyrušený, alebo sa mu sklo nepodarilo rozbiť a podržala ho tmavá fólia,“ informovala nás vlastníčka osobného vozidla, ktoré bolo poškodené počas dňa.

Ďalšie informácie od Žilinčanov sa týkali starších incidentov na sídlisku Hliny a v centre mesta. Okná, ktoré boli rozbité pred niekoľkými týždňami, si majitelia medzičasom opravili. Jeden poškodený automobil mal dlhšiu dobu stáť aj pri Rajeckej ceste, krátko po nahlásenom rozbití okien bol však premiestnený. Ani v jednom z uvedených prípadov z vozidiel nezmizlo vybavenie ani osobné veci majiteľov.
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu