Dva požiare v Trnovom v sobotu 22.marca 2014


Foto: Dva požiare v Trnovom v sobotu 22.marca 2014
Galéria: 5 fotiek

V sobotu večer okolo 20:30 hod. boli vyslaní Žilinskí hasiči k ohlásenému požiaru na starom odkalisku v Trnovom. Medzi ulicami Ipeľská a Rakové došlo k vznieteniu suchých trávnatých plôch a kríkov. Do príchodu hasičov stihlo zhorieť asi 400 štvorcových metrov. Nakoľko bol oheň na otvorenom priestranstve a fúkal slabší vietor, požiar sa rozširoval dosť rýchlo.

Hasiči po príchode do pár minút uhasili oheň zaistili miesto proti vzniku ďalšieho požiaru.

O 23:00 bol hlásený druhý požiar v blízkosti ulice Rakové. Svedkovia si všimli veľký oheň, ktorý horel v blízkosti potoka Rosinka. V oblasti potoka je viacero suchých tráv a stromov.

Do príchodu hasičov však oheň dohorel, resp. je možné, že ho niekto uhasil. Vzniká totiž podozrenie, že v Trnovom začal úradovať podpaľač.


Aktualizácia 23.3.2014 - 17:26

Pridané aktuálne fotografie z miesta požiarov.

Na miestach požiaru zo soboty 22.marca a 8.marca videli svedkovia neznáme osoby aj v nedeľu v ranných hodinách. Na fotografií, ktorú nám zaslal svedok vidieť 7 neznámych osôb, ktoré pravdepodobne pochádzajú zo sídliska Vlčince.

Podľa získaných informácií sa tieto osoby zdržiavajú v okolí každý večer.
Vzniká tak podozrenie, že môžu byť zakladateľmi požiarov, pri ktorých zasahovali Žilinský hasiči.

Pohyb neznámych podozrivých osôb môžu obyvatelia hlásiť mestskej polícií na linke č.159 alebo v prípade podozrivej aktivity na číslo štátnej polície 158.Prečítajte si viac: