„Pochody za mier“ zdieľané na ruských sieťach sa opäť uskutočnia v Žiline a ďalších 6 mestách kraja


Foto: „Pochody za mier“ zdieľané na ruských sieťach sa opäť uskutočnia v Žiline a ďalších 6 mestách kraja

Protestné akcie s názvom „Slovenský pochod za mier“, ktoré sa vo februári konali na slovenských námestiach, budú pokračovať. Na sociálnych sieťach sa opäť objavili výzvy, aby sa občania zúčastnili zhromaždení bez známeho organizátora.

„Ľudia prehovorili, chceme MIER a rozhodovať o svojich životoch. Moc pochádza od nás. MY dávame mandát. MY určujeme pravidlá ako chceme žiť!“ stojí na inforgrafike o pochodoch, ktorú zdieľajú prevažne pochybné profily na Facebooku.

Osoby, ktoré stoja za touto iniciatívou, v ďalšej vete sľubujú udalosť bez pódia, bez organizátorov a bez politikov. Na poslednom zhromaždení v Žiline, ktoré bolo taktiež prezentované ako nestranné, však medzi rečníkmi vystúpili aj Kotlebovci.


Zábery z pochodov sú navyše zdieľané na ruských sociálnych sieťach a prezentované ako dôkaz, že Slovensko podporuje ruskú inváziu na Ukrajinu. Tento fakt nie je prekvapivý, keďže sa na protestných akciách v uplynulých týždňoch zúčastnili aj osoby nesúce ruské vlajky či symboly vyjadrujúce súhlas s vojenským konfliktom.

Nová séria pochodov má začať v pondelok 20. marca na východe Slovenska. Počas nasledujúceho mesiaca sa majú zhromaždenia uskutočniť aj v regiónoch Kysuce, Horné Považie, Orava či Liptov. V Žilinskom kraji sú na pochod pozývaní obyvatelia miest Žilina, Čadca, Martin, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Dolný Kubín a Námestovo.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu