VIDEO: Dnes môžete v Žiline fandiť na hokeji aj na futbale, Vlci a Šošoni zosúladili kľúčové zápasy


Foto: VIDEO: Dnes môžete v Žiline fandiť na hokeji aj na futbale, Vlci a Šošoni zosúladili kľúčové zápasy Foto: Facebook

Hokejisti klubu Vlci Žilina vo štvrtok odštartovali play-off TIPOS Slovenskej hokejovej ligy. Obhajcom vlaňajšieho triumfu pripadol ako štvrťfinálový súper tím HC Topoľčany a sériu hranú na štyri víťazstvá začínajú dvojzápasom na domácom ľade.

Športových fanúšikov však najskôr zarmútil fakt, že v piatok sa v rovnakom čase začnú hneď dva domáce zápasy žilinských športových klubov - okrem Vlkov totiž mali na programe svoj domáci duel aj futbalisti MŠK Žilina, ktorí hostia Banskú Bystricu.

Keďže Vlci bojujú v play-off a Šošoni zas v nadstavbovej skupine Fortuna ligy, pre obe mužstvá ide o najdôležitejšiu časť sezóny. Po vzájomnej komunikácii nielen medzi klubmi, ale aj medzi televíziami, ktoré tieto zápasy budú vysielať v priamom prenose, sa napokon podarilo nájsť kompromis.

Vďaka nemu má žilinský fanúšik možnosť stihnúť oba duely. Druhý štvrťfinálový zápas Vlkov proti Topoľčanom začne o 16:15 hod. a futbalové stretnutie MŠK Žilina proti banskobystrickej Dukle o 18:30 hod. A keďže hokejový aj futbalový štadión v Žiline spolu susedia, fanúšikovia to budú mať doslova na skok.

Vzájomnú spoluprácu, nie až tak často vídanú medzi športovými klubmi, podporili Vlci a Šošoni aj spoločným videom. V hlavnej úlohe sa ocitli kapitáni tímov, Róbert Varga a Tomáš Nemčík.


Prečítajte si viac: