Finančná správa našla u mladíkov zo Žiliny drogu kratom privezenú z Česka, kde je táto látka legálna


Foto: Finančná správa našla u mladíkov zo Žiliny drogu kratom privezenú z Česka, kde je táto látka legálna Foto: Finančná správa Slovenskej republiky

Finančná správa odhalila mladíka zo Žiliny, ktorý mal pri sebe väčšie množstvo psychotropnej látky s názvom kratom. Drogy si viezol z Českej republiky, kde je táto látka legálna a je možné ju zakúpiť. 

Príslušníci finančnej správy zastavili na Kysuciach osobné motorové vozidlo, ktoré šoféroval len 18-ročný muž. V aute sa s ním viezol o niekoľko mesiacov starší spolujazdec.

„V dopravnom prostriedku u posádky pochádzajúcej zo Žiliny našli kontrolujúci otvorenú fľašu vodky. Položenú ju mala na podlahe v zadnej časti vozidla. Okrem nej sa na zadných sedadlách nachádzali aj dva ruksaky,“ uviedla Božena Chríbiková, hovorkyňa Colného úradu Žilina.


V jednom z ruksakov po ich prehľadaní objavili príslušníci finančnej správy tri balenia drogy kratom. V druhom ruksaku sa nachádzalo ďalšie balenie rovnakej látky, ktorá je na Slovensku zakázaná už viac než rok.

„Na Slovensku je od 9. decembra 2021 kratom, ktorý sa zvykne používať na odvykanie od heroínu, morfínu a iných opioidných drog, z dôvodu vážnych bezpečnostných obáv, zakázaný. Prípadom sa už zaoberajú orgány činné v trestnom konaní,“ doplnila Chríbiková.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: