VIDEO: Opitá vodička na Orave vchádzala do cesty protiidúcim autám a jazdila po chodníkoch


Foto: VIDEO: Opitá vodička na Orave vchádzala do cesty protiidúcim autám a jazdila po chodníkoch Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru (PZ) Trstená zabránila v spolupráci s občanom v sobotu 4. marca 2023 možnej tragédii, keď sa jej podarilo zastaviť osobné motorové vozidlo, ktoré viedla 48-ročná vodička z okresu Tvrdošín pod vplyvom alkoholu. O prípade informovala Polícia Žilinského kraja v príspevku na sociálnej sieti.

Opitá motoristka na aute značky Peugeot 206 prechádzala v nočných hodinách po ceste číslo I/59 v meste Trstená na Orave, keď jej podozrivý spôsob jazdy zaujal vodiča idúceho za ňou. Ten nebezpečné správanie v premávke, ktoré sa mu podarilo zachytiť aj na videu, okamžite nahlásil polícii.

Hliadka sa ihneď odobrala na miesto udalosti. Policajtom sa podarilo uvedené vozidlo zastaviť a tým zabrániť ďalšej jazde,“ spresňuje polícia. Príslušníci následne vodičku podrobili dychovej skúške, ktorá motoristke odhalila 0,81 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 1,69 promile.


Žene bola obmedzená osobná sloboda, poverený príslušník Policajného zboru jej vzniesol obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,“ uzatvára nateraz polícia. Ďalšie okolnosti prípadu sú totiž predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.Prečítajte si viac:


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu